-
Lucától vízkeresztig
A karácsonyi ünnepkör népszokásainak színes, különleges, már-már kimeríthetetlennek tűnő tárházából válogattunk néhány érdekes darabot. A legtöbb hagyomány ma már csak a múzeumokban vagy egy-egy családi örökségként felemlegetett történetben van jelen. Lukács László néprajzkutatót hívtuk segítségül.
2024.12.24. -
Köszönet a mentősöknek
Székesfehérvár közössége nevében mondott köszönetet Mészáros Attila alpolgármester és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok az OMSZ Székesfehérvári Mentőállomásán a mentős dolgozóknak, akik az ünnepek alatt megerősített szolgálatban teljesítenek szolgálatot.
2024.12.23. -
A szeretet lángja
A betlehemi Születés Bazilikában őrzött örökmécses lángjából meggyújtott lámpás tüzének segítségével lobbantotta lángra a város adventi koszorújának negyedik gyertyáját dr. Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyéspüspök. Az Alba Regia Vegyeskar csodálatos koncertje alatt egy kis hóesés is vidámságot, örömet csalt az arcokra.
2024.12.22. -
Karácsonyra hangolódtak
A téli szünet első napján, közel hatvan 3 és 16 év közötti, a saját családjuk nélkül nevelkedő gyermek nézte meg közösen Székesfehérváron a Barátság Moziban a Niko a rénszarvas - az északi fényen túl című, igazi karácsonyváró, csodálatos filmet.
2024.12.22.
Május 12-ig látható Vidák Zsolt illusztrátor kiállítása az Öreghegyi Közösségi Házban
Pécsett épületgépész mérnökként végzett, de hamar rájött, nem ez lesz az ő világa. Vidák Zsolt Budapesten kezdett grafikával foglalkozni, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen 2008-ban diplomázott: diplomamunkájával elnyerte a legjobbnak járó díjat. Számos egyéni és csoportos kiállításon mutatkozott be Magyarországon, New Yorkban, Hollandiában, Norvégiában, a Dél-Afrikai Köztársaságban. Illusztrációi és képregényei többek között spanyol, brazil, amerikai és német folyóiratokban jelentek meg. Gyakran dolgozik olyan underground magazinoknak, mint a Komikaze, Cheap Est, Roham, Symposion. 2005 óta a Magyar Posta állandó bélyegillusztrátora: „Országok, városok” bélyegét 2017-ben a világ legjobb bélyege díjjal ismerték el, itthon a Magyar Posta Év művésze díját kapta meg ezért a munkájáért. A Lüerzer’s Archív Magazin három alkalommal (2010, 2012, 2014) választotta be a világ 200 legjobb illusztrátora közé.
Játék a színekkel, karakteres, groteszk figurák, épületek, aprólékosság, humor – egy interjúban ezekkel a szavakkal jellemezte saját rajzait Vidák Zsolt, akinek egyik kedvenc témája Budapest. „Ami éppen az adott időszakban foglalkoztat, azt belerajzolom a grafikába. Nem akarok csak lerajzolni egy teret meg egy épületet, az valahogy unalmas számomra. Szeretem, ha teljesen őrült dolgok vannak a munkáimon, de próbálom ezeket elrejteni, hogy az embernek jobban meg kelljen néznie ahhoz, hogy elgondolkozzon, mit is keres” – fogalmazott egy másik beszélgetésben. Budapesti grafikáin látható például a Keleti-pályaudvar, az Anker-köz és a Széchenyi-fürdő is. This is my Budapest című képén négy hónapig dolgozott: „Felépítettem egy olyan Budapestet, ahogyan én szeretem, ahogyan én látom. 28 nevezetességet alakítottam ki a képen földrajzi elhelyezkedés szerint, de természetesen nem térképészeti pontossággal, majd körbeépítettem azokat az élettel teli, nyüzsgő városunk látképének nélkülözhetetlen elemeivel. Karakteres stílusjegyű házakkal, utcákkal, boltokkal, járművekkel, hirdetésekkel, emberekkel, állatokkal és a már képeimen megszokhatott vicces jelentekkel” – írja honlapján. Budapest bang című alkotása egy félbevágott budapesti bérházat ábrázol – ezt a képet a Neopaint works alkotócsoport 2015-ben felfestette egy 1000 négyzetméteres, VII. kerületi tűzfalra: ez jelenleg Magyarország legnagyobb egybefüggő tűzfalfestménye.