-
Müller Ferenc építész lesz a vendég
Müller Ferenc, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára, a Magyar Építészek Kamarája és Szövetsége volt elnöke lesz a vendég a Vörösmarty Társaság Íróasztal című beszélgetős estjén, november 27-én.
2024.11.27. -
Nyitott könyvek Pilinszkyvel
Pilinszky-emlékesttel folytatódik a Nyitott könyvek – beszélgetés az irodalomról sorozat. November 27-én, szerdán a költő születésének 103. évfordulóján a családtagok, Kovács Péter és Kovalovszky Márta művészettörténészek, a közel álló egykori szomszédok közül Illyés Endre, valamint az utolsó nyilvános szereplés, a rendhagyó irodalomóra szervezője, Bakonyi István irodalomtörténész lesz Bokros Judit és Gellén-Miklós Gábor vendége.
2024.11.27. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26. -
A néptánc egy életre szól
Kárpát-medencei szenior néptánccsoportok érkeztek Székesfehérvárra. A Katalin-napi batyus bálon az Alba Regia Táncegyüttes látta vendégül őket a Felsővárosi Közösségi Házban.
2024.11.26.
Czimra Gyula festőművész gyűjteményes emlékkiállítása a Városi Képtárban
Február 26-án, pénteken délután öt órakor nyitja meg kapuit a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben Czimra Gyula festőművész gyűjteményes emlékkiállítása, melyet Károlyi Zsigmond festőművész nyit meg. A tárlat 2010. május 9-ig tekinthető meg (hétfő kivételével naponta)
2010.02.26. 13:11 |
Február 26-án, pénteken délután öt órakor nyitja meg kapuit a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben Czimra Gyula festőművész gyűjteményes emlékkiállítása, melyet Károlyi Zsigmond festőművész nyit meg.
A tárlat 2010. május 9-ig tekinthető meg (hétfő kivételével naponta)
Nyitva tartás: február 27 - március 31-ig kedd-vasárnap 9-17; április 1- május 9-ig kedd-vasárnap 10-18 óráig.
Kevés életműről mondható el, hogy több évtizednyi távlatból még mindig hatást gyakorol - még ha elsősorban szemléletbelit is - napjaink alkotóira. Az immáron közel fél évszázada elhunyt, életében szinte alig méltatott Czimra Gyula munkássága egyik legjobb példája eme megállapításnak. Művészetének utolsó, végletekig redukált, (üres) tereket, műteremrészleteket ábrázoló periódusa ugyanis több festőt is inspirált, az új konceptuális Károlyi Zsigmondtól kezdve a napjainkban enteriőrökkel, térproblémákkal foglalkozó Vojnich Erzsébet és Váli Dezső munkásságáig.