Dévay Zsombor 5. lett az Egyetemi Triatlon Világbajnokságon

Augusztus végén Gdanskban rendezték meg a FISU World University Championship Triatlon-t, azaz a Triatlon Egyetemi Világbajnokságot. Dévay Zsombor, a Trion Triatlon Sportegyesület versenyzője az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar hallgatójaként vett részt az eseményen és ötödik helyen zárt.
2024.09.05. 15:01 |

Dévay Zsombor a májusban megrendezett MEFOB (Magyar Egyetemi-Főiskolás Országos Bajnokság) válogatóversenyen ezüstérmet szerzett, így egyenes ágon kvalifikálta magát a Triatlon Egyetemi Világbajnokságra, amelyen az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar hallgatójaként vett részt.

Pénteken zajlottak az egyéni futamok, itt a sprinttávú versenyen 750 m úszás, 20 km kerékpározás és 5 km futás várt a versenyzőkre. Zsombor remek úszással kezdett, majd kerékpáron egy 30 fős boly állt össze az első kör végére. A második 5 km-es kör fordítójánál Zsombor gondolt egy merészet és elszökött a bolytól, így a hátralévő (kb.12 km-t) egyedül tette meg. A futáson néhány fürge lábú versenyző utolérte, de így is remek teljesítményt nyújtott és az 5. helyen ért a célba.

Ezzel a magyar küldöttség legjobb eredményét érte el.

Szombaton mixváltó versenyt rendeztek, ahol 8. lett a Dobi Gergő, Peszleg Dominika, Dévay Zsombor és Kropkó Márta összeállítású magyar csapat. A négynapos gdanski rendezvénynek igazi közösségkovácsoló hatása volt, hiszen a 28 országból érkezett 67 női és 78 férfi versenyző számára közös szállást és étkezést is biztosítottak a szervezők