Digitális/manuális - művésztanárok munkáiból nyílt tárlat a Tópartiban

Évről évre más koncepció köré szervezi őszi kiállításának tematikáját a Tóparti Gimnázium, amely a művészet közösségalkotó erejét hívja segítségül az iskola közösségének megerősítéséhez. A "Digitális-manuális" című képző- és iparművészeti kiállításon az iskola neves művésztanárai mutatják be munkáikat Végvári Beatrixtól Kovács Árpádig. A tárlat november 10-ig látható hétköznapokon 8-16 óra között.
2015.10.13. 19:33 |
Évről évre más koncepció köré szervezi őszi kiállításának tematikáját a Tóparti Gimnázium, amely a művészet közösségalkotó erejét hívja segítségül az iskola közösségének megerősítéséhez. A "Digitális-manuális" című képző- és iparművészeti kiállításon az iskola neves művésztanárai mutatják be munkáikat Végvári Beatrixtól Kovács Árpádig. A tárlat november 10-ig látható hétköznapokon 8-16 óra között.
Évről évre más koncepció köré szervezi őszi kiállításának tematikáját a Tóparti Gimnázium, amely a művészet közösségalkotó erejét hívja segítségül az iskola közösségének megerősítéséhez. A most megnyílt tárlat előzményei 2011-re nyúlnak vissza, ekkor rendezték meg a művésztanárok alkotásaiból nyílt kiállítást, 2012-ben pedig a tanítványok mutatkoztak be Tóparti FészekArt címmel. 2013-ban az 1 (mester) + 2 (tanítvány) című tárlat foglalta egybe a Tóparti kiállítás-sorozatának addigi programjait, tavaly pedig az iskola 25 éves jubileuma alkalmából rendezték meg a "Mesterré vált tanítványok" kiállítást. Idén újra a művésztanárokon volt a sor, ők mutathatták be alkotásaikat.
dr. Vizi László Tamásné igazgató köszöntőjében kiemelte, hogy a tárlatokkal jó hagyományt teremtettek és minden évben várják az új kiállítás megnyitását, vigyázva arra, hogy a fénye ne kopjon meg. „Az őszi kiállítások fontosak számunkra, lelkünket melegséggel töltik meg, ezért jó hagyománnyá váltak. Szeretettel készültünk rá, mert jó itt lenni együtt, ebben a szép környezetben a csodálatos alkotások között az összetartó közösség erejét érezve.” – fogalmazott a Tóparti Gimnázium igazgatója.
A tárlatnyitón Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a Tópartinak, hogy az elmúlt évtizedekben sok szép hagyományt alakítottak ki, túlmutatva az iskola határain. „Az elmúlt öt évben sokféle tematikájú kiállítás volt már, most pedig izgalmas kísérlethez értünk, hiszen a művésztanárok mutatkoznak be alkotásaikkal, hiteles példát állítva a diákok előtt, akik tovább vihetik életükbe ezeket az értékeket, akár művészek lesznek később, akár kultúrát szerető emberek.” – fogalmazott dr. Cser-Palkovics András, aki szerint a kiállítás egyben arra a közös felelősségünkre is emlékeztet, hogy megnöveljük a kiállító helyek számát Székesfehérváron. 
A Tóparti jövőjével kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy olyan iskolában vagyunk, ami hosszútávon fogja a kultúrát, művészetet képviselni zászlóshajóként ebben a városban és a gimnázium része annak a középiskolai kampuszra vonatkozó elképzelésnek, ami a Modern Városok programjának egyik alappillére.
Büki Zsuzsanna festő- és grafikusművész egyaránt készít akvarellt és digitális festményt, így az alkotói gondolat kétféle technikában is megjelenik a kiállításon.

Csala Sándor tervezőgrafikus művész sajátos rajzi humorral átszőtt tervezőgrafikai munkáit mutatja be.

A francia kárpitszövés finom míves technikájával készít faliképet Csókás Emese textiltervező, a tárlaton egy ilyen alkotása szerepel.

Kovács Árpád festőművész karakteres festményei a megunhatatlan Fehérvárt láttatják – másképpen.

N. Csehi Edit keramikus iparművész egyedi, gyűrt technikával készít térplasztikákat és ékszereket: a színezett porcelán és létrehozott felületek kölcsönhatásával alakítja ki a formát.

Lyukkamerával készített fotóit digitális nyomatokként állítja ki Pető Zsuzsa Alíz tervezőgrafikus művész, aki grafikai munkássága mellett a hagyományos fotóeljárásokat is alkalmazza alkotásaiban.

Szabó Fruzsina öltözéktervező saját kivitelű ruhakollekciójának egy látványos darabját mutatja be a kiállításon.

Míves festészeti technikával alkotott, a régi bélyegek hangulatát felidéző nosztalgikus hangulatú festményét állította ki Szabó Noémi festőművész.

Szarka Tamás keramikusművész bemutatott plasztikáiban kísérletező anyaghasználattal az emberi karakterek megjelenítésével foglalkozik.

Hófehér letisztult porcelán dísz- és használati tárgyakat állít ki Szentes Kata Zsuzsanna szilikátipari porcelán- és kerámiatervező iparművész.

Személyes indíttatású, finom érzelmi-indulati festményeit mutatja be Marosánné Szécsi Katalin festőművész.

Végvári Beatrix grafikusművész szerigráfiai grafikái mellett a diákok iskolai tanulmányrajzainak eszközével, a rajzszénnel készített autonóm rajzot állít ki.

A tárlatot november 10-ig lehet látogatni, 8-16 óráig minden hétköznap az őszi szünet kivételével.