-
Megszólalnak a harangok
A nemzetközi gyertyagyújtási akcióhoz idén is csatlakozik Székesfehérvár. A Krajczáros Alapítvány immár 15. alkalommal hívja a Kárpát-medencei szervezeteket és a fehérváriakat, hogy november 11-én 11 órakor minél több helyszínen lobbanjon fel a gyertya és a mécses lángja a harctereken elesett katonák emlékére. A közös gyertyagyújtás alkalmával megszólalnak a Székesfehérvári Egyházmegye templomainak harangjai is.
2024.11.08. -
Zárul az orgonaünnep
Teleki Miklós orgonaművész november 9-i, szombati koncertjével zárul a II. Székesfehérvári Orgonaünnep, melynek két korábbi koncertjén Szotyori Nagy Gábor, illetve Kuzma Levente szólaltatta meg a fehérvári evangélikus templom kiváló orgonáját.
2024.11.08. -
A Királyi koronázóváros festője
Megjelent Halmay Tivadar: A Királyi koronázóváros festője című könyve. A festőművész ezúttal városunk történelmi múltját ábrázoló alkotásait gyűjtötte egy kötetbe.
2024.11.08. -
Pálos Olvasókönyv
A Szent István Művelődési Házban bemutatták a Pálos Olvasókönyv kötetet. Az esten Bakonyi István irodalomtörténész a könyv szerzőjével Sudár Annamáriával beszélgetett.
2024.11.08.
Díjat nyert Réber László Fehérváron bemutatott Korrajz című könyve
Díjat kapott Réber László "Korrajz" című könyve a Szép Magyar Könyv versenyen, a kötet tervezője, Hübner Teodóra pedig a Tamás László Emlékdíjat is elnyerte. A könyvet 2011 júniusában mutatták be Székesfehérváron, a Hiemer-házban.
2012.06.08. 14:13 |
Díjat kapott Réber László "Korrajz" című könyve a Szép Magyar Könyv versenyen, a kötet tervezője, Hübner Teodóra pedig a Tamás László Emlékdíjat is elnyerte. A könyvet 2011 júniusában mutatták be Székesfehérváron, a Hiemer-házban. A Móra kiadó jelentette meg, Wehner Tibor művészettörténész tanulmányával, szerkesztője pedig a művész lánya, Widengard-Réber Krisztina volt.
Réber László nevét ma a gyermekkönyvekhez - elsősorban Lázár Ervin és Janikovszky Éva könyveihez - készített illusztrációi kapcsán ismerik legtöbben, de készített rajzfilmeket, tervezett plakátokat is. E könyv kapcsán ugyanakkor képet kaphatunk egy autonóm alkotó autonóm grafikáiról. A könyvben szereplő 112 szatirikus Réber-mű 1971-74 között jelent meg az Élet és Irodalomban, az alkotásokból a művész maga is szeretett volna egy kötetet kiadni. Réber László lánya, Widengard-Réber Krisztina édesapja 2001-ben bekövetkezett halála után egy fiókban talált rá a rajzokat rejtő dossziéra. Az igényes kivitelezésű könyvben szereplő grafikák egy része a Hetedhét Játékmúzeum Réber László kiállításában is megtekinthető, a múzeum boltjában pedig a könyv is megvásárolható sok más Réber által illusztrált könyv mellett. A díjkiosztó ünnepségre tegnap délután került sor Budapesten, az Aranytíz Kultúrház Lovagtermében.