-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Díjátadóval zárult a VII. Országos Gregor József Énekverseny
A két tehetséges énekes, Gyömörei Fruzsina és Oszvald Balázs egyik díja, hogy közös koncerten léphetnek fel az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral. A „Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíjban a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI diákja, Kiss Klára részesült.
A pénteki és szombati elődöntőket követően a 18 zeneművészeti iskolából érkezett 78 versenyző közül 21 énekes jutott be a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnapi döntőjébe.
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében rendezett eseményen két kategóriában, az alapfokú művészeti iskolák és a zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanuló diákok léptek színpadra két korcsoportban. A dr. Bátori Éva docens (Debreceni Egyetem), Váradi Zita operaénekes (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) és Schöck Atala, Liszt-díjas operaénekes alkotta zsűri értékelését követően a délutáni gálahangversenyen hirdették ki az eredményeket.
„Ha valamit, akár egy ügyet, akár egy operatársulatot, akár egy óvodát a szakértelmen kívül nem a szeretet mozgat vagy pöcköl naponta előre, akkor nem szabad csinálni.” – Gregor József Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes, érdemes és kiváló művész, a Szegedi Nemzeti Színház és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, e verseny névadója gondolataival kezdte köszöntőjét Lehrner Zsolt alpolgármester. „Szeretet és szakértelem – ez a két dolog fontos alapérték, amelynek mentén az élet minden területén haladhatunk. És ez van jelen a Gregor József örökségét továbbvivő versenyben is, amit egyrészt Gregorné dr. Takács Mária asszony fővédnöksége, másrészt a szakmai lebonyolításban dolgozók köre, valamint az is igazol, hogy 78 versenyző jelentkezett 18 zeneművészeti iskolából, Magyarországról és Székelyföldről az idei megmérettetésre.” Az alpolgármester hozzátette, a versenyzők színvonalas énekléseikkel megörvendeztették a fehérvári és - az élő közvetítésnek köszönhetően - a zeneszerető közönséget ország-világ szerte. Köszönetet mondott a rangos zsűri és a szervezők, a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI-nak, a Tálos Edit Alapítványnak, valamint a felkészítő pedagógusoknak, ének-zene tanároknak az emberfeletti munkájukért.
A versenyt szervező Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI főigazgatója beszédében kiemelte azt, hogy “az elmúlt napokban olyan pillanatokat élhettünk át, amelyek nem csak a zene szeretetéről, hanem a tehetség, a kitartás és a művészi elhivatottság ünnepléséről is szóltak. Ez a verseny minden résztvevő számára kihívást, fejlődési lehetőséget és egyben egy különleges érzést is jelentett. A versenyzőknek alkalmuk nyílt megmutatni tehetségüket, tanáraiknak pedig, hogy milyen komoly és értékes munkát végeztek a fiatal énekesek felkészítésében. Mindenki, aki részt vett ezen a versenyen, győztesnek tekinthető, hiszen az a bátorság, hogy kiáll a színpadra, hogy megosztja velünk a tehetségét és művészetét, már önmagában is óriási teljesítmény.” – hangsúlyozta Király István.
A versenyzők felkészültek voltak, színvonalas produkciókkal léptek fel - összegezte a versenyt dr. Bátori Éva, a zsűri elnöke. “Nagyon jó énekes alapanyagot láttunk és hallottunk, akik közül, remélem egyre többen választják majd az egyetemi képzésben is a zeneművészeti kart.”
A köszöntőket követően adták át a különdíjakat, illetve kategóriánként és korcsoportonként az első három díjat. A „Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíjban részesült Kiss Klára, a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI diákja, míg a zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri. A két tehetséges énekes, Gyömörei Fruzsina és Oszvald Balázs egyik díja, hogy közös koncerten léphetnek fel az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral.
Az I. kategória I. korcsoport:
- Megosztott II. helyezett Vashegyi Bálint György (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest) és Kővári Botond (Ceglédi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola)
- III. Geiger Balázs (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest
Különdíjasok
- Wisznovszky Ildikó Éva (Premontrei Iskolaközpont Zeneiskola, Gödöllő),
- Meszéna Ildikó (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest),
- Sábián Nesztor (Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola)
A II. kategória I. korcsoport
- Gyömörei Fruzsina (Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, AMI és Kollégium, Győr)
- Kasper Emese Ildikó (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Budapest)
- Köszörüs Sára (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola-AMI, Debrecen)
„Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíj
- Kiss Klára (Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI)
Különdíj
- Zsolnay Orsolya Szabina (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Budapest)
A II. kategória II. korcsoport
- Oszvald Balázs (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)
- Ella Márk (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)
- Vass Virág (Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium , Általános Iskola, AMI és Kollégium, Győr)
Különdíj
- Kerti Júlia Éva (Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum)
- Szabó Hunor Benedek (Budapesti Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium)
- Vastag István (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)