-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Díjátadóval zárult a VII. Országos Gregor József Énekverseny
A két tehetséges énekes, Gyömörei Fruzsina és Oszvald Balázs egyik díja, hogy közös koncerten léphetnek fel az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral. A „Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíjban a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI diákja, Kiss Klára részesült.
A pénteki és szombati elődöntőket követően a 18 zeneművészeti iskolából érkezett 78 versenyző közül 21 énekes jutott be a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnapi döntőjébe.
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termében rendezett eseményen két kategóriában, az alapfokú művészeti iskolák és a zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanuló diákok léptek színpadra két korcsoportban. A dr. Bátori Éva docens (Debreceni Egyetem), Váradi Zita operaénekes (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) és Schöck Atala, Liszt-díjas operaénekes alkotta zsűri értékelését követően a délutáni gálahangversenyen hirdették ki az eredményeket.
„Ha valamit, akár egy ügyet, akár egy operatársulatot, akár egy óvodát a szakértelmen kívül nem a szeretet mozgat vagy pöcköl naponta előre, akkor nem szabad csinálni.” – Gregor József Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekes, érdemes és kiváló művész, a Szegedi Nemzeti Színház és a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, e verseny névadója gondolataival kezdte köszöntőjét Lehrner Zsolt alpolgármester. „Szeretet és szakértelem – ez a két dolog fontos alapérték, amelynek mentén az élet minden területén haladhatunk. És ez van jelen a Gregor József örökségét továbbvivő versenyben is, amit egyrészt Gregorné dr. Takács Mária asszony fővédnöksége, másrészt a szakmai lebonyolításban dolgozók köre, valamint az is igazol, hogy 78 versenyző jelentkezett 18 zeneművészeti iskolából, Magyarországról és Székelyföldről az idei megmérettetésre.” Az alpolgármester hozzátette, a versenyzők színvonalas énekléseikkel megörvendeztették a fehérvári és - az élő közvetítésnek köszönhetően - a zeneszerető közönséget ország-világ szerte. Köszönetet mondott a rangos zsűri és a szervezők, a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI-nak, a Tálos Edit Alapítványnak, valamint a felkészítő pedagógusoknak, ének-zene tanároknak az emberfeletti munkájukért.
A versenyt szervező Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI főigazgatója beszédében kiemelte azt, hogy “az elmúlt napokban olyan pillanatokat élhettünk át, amelyek nem csak a zene szeretetéről, hanem a tehetség, a kitartás és a művészi elhivatottság ünnepléséről is szóltak. Ez a verseny minden résztvevő számára kihívást, fejlődési lehetőséget és egyben egy különleges érzést is jelentett. A versenyzőknek alkalmuk nyílt megmutatni tehetségüket, tanáraiknak pedig, hogy milyen komoly és értékes munkát végeztek a fiatal énekesek felkészítésében. Mindenki, aki részt vett ezen a versenyen, győztesnek tekinthető, hiszen az a bátorság, hogy kiáll a színpadra, hogy megosztja velünk a tehetségét és művészetét, már önmagában is óriási teljesítmény.” – hangsúlyozta Király István.
A versenyzők felkészültek voltak, színvonalas produkciókkal léptek fel - összegezte a versenyt dr. Bátori Éva, a zsűri elnöke. “Nagyon jó énekes alapanyagot láttunk és hallottunk, akik közül, remélem egyre többen választják majd az egyetemi képzésben is a zeneművészeti kart.”
A köszöntőket követően adták át a különdíjakat, illetve kategóriánként és korcsoportonként az első három díjat. A „Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíjban részesült Kiss Klára, a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI diákja, míg a zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri. A két tehetséges énekes, Gyömörei Fruzsina és Oszvald Balázs egyik díja, hogy közös koncerten léphetnek fel az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral.
Az I. kategória I. korcsoport:
- Megosztott II. helyezett Vashegyi Bálint György (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest) és Kővári Botond (Ceglédi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola)
- III. Geiger Balázs (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest
Különdíjasok
- Wisznovszky Ildikó Éva (Premontrei Iskolaközpont Zeneiskola, Gödöllő),
- Meszéna Ildikó (Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola, Katolikus Általános Iskola, Gimnázium, AMI és Szakgimnázium, Budapest),
- Sábián Nesztor (Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola)
A II. kategória I. korcsoport
- Gyömörei Fruzsina (Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, AMI és Kollégium, Győr)
- Kasper Emese Ildikó (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Budapest)
- Köszörüs Sára (Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola-AMI, Debrecen)
„Legjobb Fejér vármegyei előadó” különdíj
- Kiss Klára (Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI)
Különdíj
- Zsolnay Orsolya Szabina (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI, Budapest)
A II. kategória II. korcsoport
- Oszvald Balázs (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)
- Ella Márk (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)
- Vass Virág (Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium , Általános Iskola, AMI és Kollégium, Győr)
Különdíj
- Kerti Júlia Éva (Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum)
- Szabó Hunor Benedek (Budapesti Ward Mária Általános Iskola, Gimnázium és Zeneművészeti Szakgimnázium)
- Vastag István (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest)