Diósgyőri VTK - FC Fehérvár 1-0

A Borsodi Liga 2. fordulójában az FC Fehérvár Miskolcon, a DVTK otthonában próbálta sikerrrel folytatni eredményes szereplését. Egy volt fehérvári, Horváth Ferenc büntetőből betalált, így ez az egyetlen gól döntött a vendéglátók javára, míg a piros-kékek láthatóan megérezték a cseh ligába szerződött Magasföldi József hiányát. Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: A csapat jól játszott, az ellenfél egyetlen gólhelyzetét kihasználta és ezzel nyert. Kellemetlen érzés ilyen játék után elfogadni a vereséget.

2005.08.07. 10:44 |

Diósgyőri VTK - FC Fehérvár 1-0 (1-0)
Diósgyőr, 6000 néző
Vezette: Vad II. I. (L. Tóth L., Tóth I.)

Diósgyőri VTK: Kövesfalvi - Mogyorósi, Vámosi, Farkas V., Mogyoródi - Halgas (Katona, 58. perc), Pintér Z., Sipeki (Farkas N., 72. perc), Vitelki (Binder, 61. perc) - Horváth F., Tisza
Vezetőedző: Gálhidi György

FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Koller, Kuttor, Horváth G. (Fehér Zs., 83. perc) - Lattenstein, Farkas B., Simon A. (Bartyik, 30. perc), Alumona (Disztl D., 70. perc) - Sitku, Györök
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Horváth F. (11-esből)

Sárga lapok: Farkas V., Horváth F., Halgas, illetve Simon A., Tudor, Horváth G., Bartyik

A találkozó rövid krónikája:

27. perc: Csizmadia robogott el a jobb oldalon, az alapvonalról visszagurított labdáját Alumona fordulásból, 6 méterről küldte kapura, de Kövesfalvi szép mozdulattal védett.

44. perc: Sipekit a 16-oson belül a szerelni akaró Horváth Gábor hátulról fellökte, a játékvezető azonnal 11-est ítélt. Horváth Ferenc nagy erővel a bal felső sarokba lőtte a labdát 1-0

73. perc: Binder bal oldali beadását Horváth F. 4 méterről előre vetődve fejelte a bal sarok felé, ám Tudor hatalmas bravúrral megfogta a labdát.

Az első 45 perc játéka csalódást okozott, mindkét együttes rengeteg hibát követett el. A kapuk - a 11-est leszámítva - szinte nem kerültek veszélybe. A második félidőben a fehérváriak támadólag léptek fel, mezőnyfölényt harcoltak ki, ám támadásaikból hiányzott az átütőerő és helyzetet nem nagyon tudtak kialakítani a szívósan és szervezetten védekző hazaiak kapuja előtt. A kiegyenlített erők küzdelmében végül a DVTK labdarúgói örülhettek a három pontnak.

Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: A csapat jól játszott, az ellenfél egyetlen gólhelyzetét kihasználta és ezzel nyert. Kellemetlen érzés ilyen játék után elfogadni a vereséget.