Díszközgyűléssel ünneplete 25 éves fennállását az Albatrosz Repülő Egyesület

Huszonöt éves évfordulóját ünnepli idén az Albatrosz Repülő Egyesület, a jubileum alkalmából ünnepi díszközgyűlést tartottak a Városháza Dísztermében. Az Albatrosz Repülő Egyesületet 1989-ben tíz, a repülésért elkötelezett sportember alapította Fehérváron.
2014.09.26. 20:45 |
Huszonöt éves évfordulóját ünnepli idén az Albatrosz Repülő Egyesület, a jubileum alkalmából ünnepi díszközgyűlést tartottak a Városháza Dísztermében. Az Albatrosz Repülő Egyesületet 1989-ben tíz, a repülésért elkötelezett sportember alapította Fehérváron. Az elmúlt negyedszázadban az egyesület számos változáson ment keresztül, a közgyűlésen a fejlődés mérföldköveire emlékeztek.
KÉPGALÉRIA
A díszközgyűlést Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki arról számolt be a résztvevőknek, hogy milyen fejlemények vannak a börgöndi repülőtérrel kapcsolatban. „A szóbeli megállapodások már létrejöttek a mai tulajdonos és az önkormányzat között. Múlt pénteken a város közgyűlése egyhangúan megszavazta hozzájárulását, hogy peren kívül megállapodjunk a befektetővel és visszavásároljuk azt a céget, amely jelenleg tulajdonosa a repülőtér működtetéséhez szükséges ingatlanoknak, engedélyeknek, és ipari parknak. A megállapodás a jelenlegi tulajdonossal megtörtént, egy nyitott kérdés maradt még ahhoz, hogy a tárgyalást teljesen le lehessen zárni: megemelkedett a vételár, ha azt akarjuk, hogy minden jog, kötelezettség a városé legyen. A vételár kiegészítéséhez további állami támogatásra van szükség. Várjuk a döntést, de bízunk abban, hogy rövidesen pozitív választ kapunk, és aláírhatom az üzletrész átruházásának szerződését - jogaival, engedélyeivel, kötelezettségeivel, és ami nagyon fontos, minden ingatlan teljes, korlátozásmentes tulajdonjogával együtt.”
Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy Aba önkormányzatával is tárgyalnak a résztulajdonuk megvásárlásáról, így összesen 300 hektárnyi terület kerülhet Székesfehérvár tulajdonába. Az ingatlanok mellett az azt kezelő cégeket, a repülőtérrel és az ipari parkkal kapcsolatos engedélyeket és jogokat is visszavásárolja a város önkormányzata. Cser-Palkovics András polgármester a sport és üzleti célú reptér kialakításához kérte az Albatrosz Egyesület segítségét.
A polgármester köszöntőjét követően a Fehérvár Médiacentrum összeállítását tekintették meg a résztvevők, amely az egyesület 25 évét foglalta össze egy kisfilm keretében. Az Albatrosz Repülő Egyesületet 1989-ben tíz, a repülésért elkötelezett sportember alapította Székesfehérváron. Fő céljuk a régióban a repülési hagyományok őrzése volt, az elmúlt negyedszázadban azonban markáns változáson mentek keresztül. Szilády Dezső, az 1989. május 16-án megalakult Albatrosz Repülő Egyesület múltjáról emlékezett meg. „Az egyesület a megalakulásakor nem örökölt eszközöket, ingatlanvagyont. A semmiből teremtette meg a repülősportok lehetőségét. A nehézségek csapatunkat összekovácsolták. A tíz fővel alakult egyesület mára száz főnél is több tagot számlál. Tagjaink között nagy tudású és tapasztalatú pilóták és ejtőernyősök vannak, akik egyben minősített oktatók is. Az Albatrosz Repülő Egyesület tagjai között nemzetközi sikereket elért sportolók, világbajnoki bronzérmes és magyar bajnokok is vannak. Az Egyesület az elmúlt 25 évben technikai eszközeiben is sokat fejlődött. Hangáraink megteltek vitorlázó és motoros repülőgépekkel, valamint a repülőtér üzemeltetéséhez szükséges egyéb technikai eszközökkel.”
Mára az Albatrosz széles társadalmi kapcsolatokkal rendelkezik. Ezek közül sorolta fel Szilády Dezső a katasztrófavédelmet, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságot, a Honvédelmi Minisztériumot, Székesfehérvár Önkormányzatát.
Szilády Dezső elnök köszöntője után az ejtőernyős, a sárkányrepülő, a vitorlázó és motoros repülő, valamint az öreg sasok szakosztályvezetői számoltak be eredményeikről. A megemlékezés végén pedig elismerések átadására került sor. A szakosztályok beszámolói után az elismerések átadása következett. Dr. Cser-Palkovics András polgármesternek elismerő oklevéllel köszönték meg a repülős egyesület tagjai a kiállást a repülőtér visszaszerzéséért, egyesületük megtartásáért. Ládás Károlynak emléklappal ismerték el az egyesület megalakulása óta eltelt időszakban a székesfehérvári ejtőernyős sport megszervezéséért végzett munkáját. Regős Csaba oktató pilótának a fiatalok oktatásában, nevelésében szerzett érdemeit jutalmazták emlékplakettel. Fülöp Imre a hagyományok ápolása és a repülőmúzeum üzemeltetése terén nyújtott munkájáért kapott emléklapot. Kollár Gábort emlékplakettel jutalmazták, mert helikopterével mentette a bajba jutottakat. Pula József azért kapott emléklapot, mert hosszú éveken át volt az ejtőernyős szakosztály oktatója, számos hazai és nemzetközi verseny eredményes résztvevője. Az ünnepség végén még egy megállapodás aláírására került sor, a Fehérvári Tűzoltó Egyesülettel.