Döntetlen tíz emberrel a rangadón – őszi második a Fehérvár

7000 néző, napsütés, kitűnő hangulat a Sóstói Stadionban. Nem is várhatja más az arénába érkezőt, hiszen a Borsodi Liga két legjobban szereplő együttese készül egymásnak feszülni az NB1-es bajnokság utolsó őszi fordulójában. Nem is írhatott volna pikánsabb forgatókönyvet a sors, minthogy az őszi első kilétéről a szakaszzáró FC Fehérvár – Újpest FC találkozó hivatott dönteni... FC Fehérvár - Újpest FC 1-1 (0-1)

2005.12.11. 20:25 |

Vad II. sípjelére a fehérváriak kezdték jobban a mérkőzést, azonban a mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani, Simek, Farkas és Koller sem találták el az újpesti kaput. Nem úgy a túloldalon Feczesin Róbert! A Vidi védelmének egyetlen megingását könyörtelenül használták ki a lilák, a 24. percben a fiatal csatár gurításával vezetett a vendégcsapat. A gól után is a hazaiak veszélyeztettek, s az első félidő lefújása előtt Vlaszák csak a gólvonalon tudta megállítani Sitku perdítését.

Fordulás után sem lankadt a Fehérvár intenzitása, és ennek az 51. percben meg is lett az eredménye. Vincze keresztlabdáját az exújpesti Simek Péter szelídítette meg a tizenhatoson belül, megnézte magának a kaput, majd jobb lábbal elemi erővel vágta léc alá. 1-1. A folytatás kiegyenlített játékán az sem változtatott, hogy a 75. percben Farkas Balázs megkapta a második sárgalapját követő pirosat, tehát a hátralevő időben emberhátrányban futballozott Csertői Aurél alakulata. Nem is rosszul, hiszen a Vidi támadásain nem látszott az Újpest létszámfölénye. A végére maradt az 1-1es döntetlen, ami azt eredményezte, hogy az Újpest FC végzett az őszi tabella élén, míg az idén kitűnően teljesítő FC Fehérvár a egypontos hátránnyal, a második helyről várja a tavaszi folytatást. Harmadikként a címvédő Debrecen fordul.

FC Fehérvár – Újpest FC 1-1 (0-1)