Christensen csúcsformában - döntetlennel hangolt a nemzetközi kupára a Vidi

A Göztepe elleni mérkőzéssel zárta az edzőtábort a Fehérvár FC csapata, a török együttes az előző idény végén jutott fel a Süper Lig-be. Már az első félidőben kialakult a 2-2-es végeredmény, a Vidi mindkét gólját a remek formában lévő Christensen szerezte.

2024.07.17. 13:21 |

Fehérvár FC - Göztepe SK 2-2 (2-2)

Utolsó felkészülési meccsét játszotta a Vidi a nemzetközi kupaszereplés megkezdése előtt, a csapat Bledben játszott 2-2-es döntetlent a jó erőkből álló török Göztepe együttesével.

Már a 15. percben vezetést szerzett a Fehérvár FC, Christensen remek indítása után Katonát ütötte el a kapus a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt pedig magabiztosan értékesítette a norvég légiós. (1-0)

A 22. percben Christensen akcióból is betalált, Katona jobb oldali, megpattanó beadása után lőtt közelről a hálóba. (2-0)

A 33. percben büntetőhöz jutottak a törökök is, Serafimov kezezéséért ítélt 11-est a játékvezető. Antonio lövése a bal oldali kapufát találta el, a kipattanót Ildiz lőtte a kapu jobb alsó sarkába. (2-1)

A félidő végén egyenlítettek is a törökök, a 44. percben egy jobbról elvégzett szabadrúgásvariáció végén Kanatsizkus emelt a kapu jobb felső sarkába. (2-2)

A második félidőben rengeteg csere és eseménytelen játék következett, a végén azonban megszerezhette volna a győzelmet is a Vidi, de Stefanelli jobb oldali szöglete után Serafimov fejesét bravúrral ütötte ki a török kapus, így maradt a 2-2-es végeredmény.