Döntetlent ért el Pápán a Vidi

Az Arany Ászok Liga második fordulójában a Videoton FCF együttese az első félidőben még két góllal vezetett Pápán, ám az élvonalban először szereplő vendéglátók a fordulás után több alkalommal megoldhatatlan feladat elé állították a fehérvári védőket. Más kérdés, hogy Sebők kapitális hibája is jócskán hozzájárult ahhoz, hogy a hazaiak otthon tartsanak egy pontot.

#-br-#

2004.08.15. 21:18 |

Lombard-Pápa TFC-Videoton FCF 2-2 (0-2)
Pápa, 4000 néző
Vezette: Dubraviczky (Nagy I. A., Ábrahám T.)

Lombard Pápa TFC: Szép-Radics (Kincses 65. perc), Szekér, Farkas V., Róth-Vörös (Stevica 46. perc), Lászka, Kovács P., Usvat( Tóth Cs. 46. perc)-Germán, Medved
Szakmai igazgató: Tóth Bálint

Videoton FCF: Sebők Zs.-Kriston (Tereánszky-Tóth 56. perc), Kuttor, Koller, Kovács H.-Györök, Szalai, Tóth B., Szabó T. (Alumona 78. perc)Zöld- Magasföldi (Csordás 70. perc)

Piros lap: Koller

Első élvonalbeli találkozóját rendezhette Pápa városa miután a Lombard tulajdonosa Bíró Péter egy merész döntés után gyakorlatilag a teljes szombathelyi csapatot, átköltöztette a különben igen szemrevaló, felújított pápai stadionba.
Nem egészen tíz percig kellett várniuk a hazai szurkolóknak az első komoly sárga-fekete lehetőségre. Kovács Henrik ügyetlenkedett a Vidi tizenhatosán belül, Germán lecsapott a labdára, és lövése, amelyet átemelt Sebők felett a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. A 19. percben Szabó T. 20 méteres szabadrúgása alig egy méterrel szállt el Szép kapuja felett.
A 32. percben Usvat ívelt a fehérvári kapu elé, és Germán fejese után a labda a felső lécen csattant, majd a kipattanót ismét kapra küldte a pápai támadó, ám Kuttor a gólvonalról kivágta a labdát. Egy perc múlva vezetést szerzett a Videoton! Kriston jobb oldali ívelést a hosszúra érkező Györök megtolta az érkező Kuttor elé, aki 3 méterről a bal alsó sarokba passzolt. 0-1
A 36. percben Szabó T. jobb oldalról ívelt be szabadrúgást a hazai kapu előterébe, és Koller 8 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 0-2
A 44. percben Germán húsz méteres lövése megpattant egy védőn, a kivágódó labdát Vörös 10 méterről a kifutó Sebőkbe lőtte.
A fordulás után az 55. percben Germán cselezte be magát a 16-oson belülre, ám még mielőtt lőhetett volna a piros-kék védők menteni tudtak. A 60.percben Stevica 23 méteres lövését védte Sebők. A 65. percben Sebők teljesen feleslegesen „trükközött” a 16-oson belül, elvesztette a labdát, majd szabálytalankodott. 11-es, a büntetőt Germán a bal alsó sarokba lőtte 1-2
A 71. percben újabb fehérvári rövidzárlat után egyenlített a hazai gárda. Medved 11 méterre Sebők kapujától addig forgolódott, amíg kilőtte a bal alsó sarkot. 2-2
A 75. percben kis híján a vezetést is megszerezte a Pápa. Szöglet után Györök röviden szabadított fel, és Farkas kapásból vágta 22 méterről a fehérvári kapra a labdát, amely a lécen csattant. A 79. percben Tóth Balázs ugratta ki Alumonát, aki középen kapura tört egy védő szorításában, ám 10 méteres lövést hárítani tudta Szép.
A 84. percben Koller gyakorlatilag egy percen belül kiállíttatta magát, a második lapot szövegelésért kapta a Vidi gólszerzője. A 87. percben Tóth Balázs 22 méteres szabadrúgása a jobb felső sarok felé tartott, ám Szép ismét bravúrosan hárított. A 91. percben Györök remek labdával ugratta ki Alumonát, aki 10 méterről lőtt fölé.
Két ellentétes félidőt láthatott a szép számú pápai szurkolósereg. Az első félidőben megérdemelten térhetett pihenőre a Videoton, ám a szünet után nem tudták megtartani kétgólos előnyüket, és így döntetlen született.