Döntetlent játszott a Győrrel az FC Fehérvár a Magyar Kupában

Nem is olyan rég, 2006 májusában az FC Fehérvár játékosai emelhették magasba a Magyar Kupa-győzelemért járó díszes serleget, azonban a címvédő a következő kiírásban nem nyújtott maradandót. A 2007-2008-as idényben a fehérváriak harmadik ellenfelüket gyötrik az MK-ban, a legjobb 16 között a Győri ETO FC alakulatát sodorta a sors a Vidi útjába. GYÕRI ETO FC-FC FEHÉRVÁR 1-1 (1-1)
2007.10.25. 02:00 |

Az FC Fehérvár a BKV-Előrét búcsúztatta az első körben, majd a szomszédos Velencével mérte össze erejét, és különösebb erőfeszítés nélkül ejtette ki a küzdelemsorozatból. A nyolcaddöntőben azzal a Győrrel kell farkasszemet néznie Marijan Vlak együttesének, mely alakulatból most már lassan elegük is lesz a piros-kék játékosoknak. Nem csupán a Magyar Kupában, de a Ligakupában is éppen egymás ellen vívják meg soros csatáikat. Néhány bajnoki fordulóval korábban a zöld-fehérek 4-1-ek tartották otthon a pontokat, majd a múlt héten Magyarország harmadik számú megmérettetésén végeztek döntetlenre a felek Fehérváron, szerdán pedig Győrben nem jutottak egymással dűlőre. A Győr-Fehérvár-napok soros állomása a Magyar Kupa nyolcaddöntő első felvonása volt, melyet a több sebből vérző FCF kezdett jobban. Amíg a futballtársadalom a fehérvári foci csődjéről, és veszélyeztetett helyzetéről beszél, addig a játékosok teszik a dolgukat…

A fehérváriak már a 36. percben emberelőnybe kerültek, hiszen Stark Pétert kiállította a bíró, s a fórt gyorsan gólra váltotta a vendégcsapat. A 43. percben Dajic fejesét még kiütötte Sztevanovics kapus, de Sitku Illés közeli ismétlésével szemben már tehetetlennek bizonyult. Nem örülhettek azonban sokáig a Vidi szurkolói és játékosai, mert a szünet előtt Horváth Gábor a tizenhatoson belül lerántotta Brnovicot, s a csatár értékesítette a megítélt büntetőt.
 Fordulás után hiába támadt többet az FC Fehérvár, Marijan Vlak alakulata veszélyes offenzívákat vezetett, de képtelen volt ismét élni a létszámfölény adta lehetőséggel. A győri összecsapáson 1-1-re végeztek a csapatok, ami azt jelenti, hogy a fehérváriak várhatják kedvezőbb helyzetben a Sóstói Stadionbeli visszavágót. Előbb azonban a Ligakupában kell helyt állni, szombaton, a változatosság kedvéért Győrött.

GYÕRI ETO FC-FC FEHÉRVÁR 1–1 (1–1)

Győr, 500 néző. Vezette: Szabó S. (Ring Gy., Farkas B.)

GYÕR: Sztevanovics – Müller (Koltai, a szünetben), Stark, Supics, Varga R. – Nikolov, Jäkl, Józsi, Tokody – Bogdanovics (Kovács Z., 38.), Brnovics (Granát, 86.)
 Vezetőedző: Egervári Sándor

FEHÉRVÁR: Sebők – Mészáros, Koller, Horváth G., Mohl – Dajics (Pálfi, 81.), Csobánki, Dvéri, Nagy D. (Vadász, 77.) – Sitku, Simek
 Vezetőedző: Marijan Vlak

Gólszerző: Sitku (43.), Brnovics (45., 11-esből)
 Kiállítva: Stark (36.)