-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Dr. Pál Katalin hematológus és Dr. Turi Tibor kardiológus vehették át a Romhányi díjat

Dr. Pál Katalin hematológus és Dr. Turi Tibor belgyógyász, kardiológus évtizedek óta gyógyítják a fehérvári és Fejér megyei betegeket.
Az ünnepség elején Dr. Derényi Gábor, a professzor egykori tanítványa idézte fel Romhányi György legendás alakját. Dr. Romhányi György 1905-ben született a Fejér megyei Száron. A helyi elemiben kezdett tanulni, majd a székesfehérvári Ciszterci Rendi Szent István Katolikus Főgimnázium növendéke lett. Felsőfokú tanulmányait a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem orvosi fakultásán folytatta. A Pécsi Orvostudományi Egyetem Kórbonctani Intézetének katedráján teljesedett ki pályája, oktatói tevékenységét a hallgatók iránti feltétel nélküli szeretet jellemezte. Utánozhatatlan előadóként tartják számon, hallgatóival a személyes kapcsolat kialakítására törekedett. Alázatát, humorát és a fiatalok szeretetét is jól jellemzi az a mondata, amire ma is emlékeznek tanítványai: "Én csak egy professzor vagyok, de magukból még bármi lehet.."

A professzor szellemiségének megidézését követően az emlékülésen átadták a a 2020. évi Romhányi díjakat Dr. Pál Katalin hematológusnak és Dr. Turi Tibor belgyógyász-kardiológusnak.
Dr. Pál Katalin a Pécsi Orvostudományi Egyetemen 1980-ban diplomázott, ugyanekkor kezdett dolgozni Székesfehérváron, a Fejér Megyei Kórház Belgyógyászatán. 1985-ben szerzett belgyógyászati szakképesítést, majd 1990-ben hematológus szakorvossá vált. Eleinte az I. belgyógyászat hematológiai részlegén dolgozott, 1992-től főorvosként, 1998-tól a részleg vezetőjeként. 2011-től a III. belgyógyászat önálló hematológiai osztály vezető főorvosa. Számos tudományos előadás és publikáció dicséri munkásságát zömében az onkohematológia, a limfómák tárgykörében. A laudációban szó volt Dr. Pál Katalin félelmetes munkabírásáról is, melynek köszönhetően hosszú időn keresztül egyedül vitte a hematológiai osztályt és ambulanciát a megyei kórházban.
Dr. Turi Tibor belgyógyász, kardiológus, hipertonológus főorvos a Pécsi Orvostudományi Egyetemen 1976-ban kapta meg diplomáját. Első és egyetlen munkahelye a Fejér Megyei Szent György Egyetemi és Oktatókórház II. Belgyógyászat osztálya, ami 25 éve döntően kardiológiai osztályként működik. 1981-ben belgyógyászatból, 1990-ben kardiológiából szakvizsgázott. Közel 20 évet dolgozott az osztály intenzív részlegén, ahol a legsúlyosabb szívbetegek ellátásában szerzett gyakorlatot. Évekig ennek a részlegnek vezetője volt és elsők között tanulta meg és gyakorolta az ideiglenes pacemaker terápiát, amivel sok életet sikerült megmentenie.Több mint 20 éve ultrahangos szív vizsgálatokat végez, a vizsgált betegek száma több tízezer.
A Prof. Romhányi György emlékülésen bejelentették azt is, hogy a kuratórium 2021-ben posztumusz díjat ítélt oda dr. Kollarics Béla szemész főorvosnak, aki 2020-ban tragikus hirtelenséggel hunyt el.
Kollarics Béla 1978-ban szerezte orvosi diplomáját Pécsett, majd elkezdett dolgozni a dunaújvárosi kórház szemészeti osztályán. 1982-ben szerezte szemészeti szakorvosi vizsgáját. 1989-ben adjunktusi, majd 1999-ben főorvosi kinevezést kapott és 2020-ig osztályvezető főorvos helyettesi feladatokat látott el a szemészeti osztályon. 2007-ben megkapta a dunaújvárosi kórház legmagasabb elismerését, a Szent Pantaleon emlékérmet. Önzetlenül segített mindenben a kollégáknak, betegeknek egyaránt, olykor háttérbe szorítva akár a saját érdekeit is. Az osztályon folyó munka mind minőségi, mind mennyiségi növekedésének teljesítésében kiemelkedő szerepet vállalt.