Dráma, katarzissal: büntetőpárbajban jutott főtáblára a Videoton!

Nagyon régen átélt élményeket idézett a Sóstói Stadion környéke: hömpölygő tömeg, meccsre induló ezrek, nagyszerű hangulat, piros-kék kavalkád. Az Európa-liga csoportkörébe jutásért zajló visszavágó előtt láthattuk, micsoda igény van Fehérváron is a nemzetközi szintű focira s persze a sikerre. Mert az emberek a Vidi-továbbjutás reményében töltötték meg szinte teljesen a stadiont.
VIDEOTON FC – TRABZONSPOR 0–0 tizenegyesekkel: 4–2
Paulo Sousa: Ez volt a legszebb születésnapi ajándék!
2012.08.30. 20:10 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
A fergeteges atmoszférában sem számíthattunk könnyű meccsre, mert a törökök azért szokva vannak az ilyesmihez, és az első találkozó után borítékolható volt, hogy nagyon odateszik magukat. A Vidi majdnem ugyanabban az összeállításban játszott, mint Trabzonban (Bozsovics - Brachi, Caneira, Vinícius, Stopira - Tóth B., Mitrovics - Walter Lee, Sándor, Oliveira - Nikolics), hasonló játékra számítottunk. De nem mondható, hogy túlzottan deffenzív volt a hazaiak játéka, az első szögletet is Oliveira végezhette el, igaz, helyzet nem akadt húsz percig. Akkor Sándor lövése majdnem gólba pattant egy török védőről, négy perc múlva pedig ugyanott Caneira tévesztett keveset. A Trabzon elég tanácstalanul adogatott, mígnem a 34. percben Paulo Henrique csak ziccerbe került, ezt Bozsovics bravúrral hárította. Volt veszélyes szabadrúgása is a vendégcsapatnak - összességében kiegyenlített első félidő után nem jutottunk közelebb a megoldáshoz a továbbjutó személyét illetően.
A másodikat is a törökök kezdték aktívabban, de hat perc után Sándor labdát szerzett és remek lövéssel tornásztatta meg Kivrakot - helyzet volt! Tóth Balázs pedig egy szöglet után kipattanó labdát vágott kevéssel mellé - sikerült ráijeszteni a Trabzonsporra. Aydogdu távoli lövése volt a válasz, Bozsovics védett, Henrique fejesénél meg imádkozott - mellé ment... Nőtt a feszültség, előkerült a sárga lap is, érezni lehetett, hogy mindkét csapat tart egy esetleges végzetes hibától. Bozsovics nem hibázott Zokora lövésénél a 73. percben. Paulo Henrique többször veszélyeztetett, de a hajrá hangorkánja akár Vidi-extázisba is torkollhatott volna, ha Gyurcsó a 93. percben belövi ziccerét - Kivrak óriásit védett... Hosszabbítás!
Nem kockáztatott egyik fél sem, helyzetet nem láttunk a 2x15 perc első felében. Kovács becserélésével azért előrejátékban próbált frissíteni Paulo Sousa, de a védekezésre koncentrált a Vidi. A Trabzonspor sem mert vadul támadni, keresgették a réseket a vendégek, de alapvetően kivártak. Alanzinho lövése volt az egyetlen kapura tartó kísérlet, nálunk Brachi beívelt szabadrúgásai elszálltak. A 11-esekre maradt a döntés. Az pedig, úgy tűnik Vidi-specialitás, hiszen, mint 27 évvel korábban a Manchester ellen, most is mi jutottunk tovább! Aydoglu és Zokora hibázott (Bozsovics védett!), Caneira, Brachi, Gyurcsó és Mitrovics ellenben nem - főtáblán a Vidi!