-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Duális Roadshow 2.0 a Széchenyiben - a Telekom informatikai eszközöket adományozott az intézménynek
A fiatalok pályaorientációját és a gyakorlati helyként szolgáló cégek kiválasztását is segíti a Duális Roadshow, amelyet második alkalommal rendeztek meg pénteken a Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Technikumban, ahol a tanulók 11. évfolyamtól kezdődően duális oktatásban teljesítik szakirányú képzésüket. A 12 helyszínen többek között a robotikával, a programozással ismerkedtek meg, de kipróbálhatták, hogyan kell a levegőben az emelőkosarat irányítani, és egy szimulált technikai ok miatt leereszkedni a biztonsági kötélen, és próbára tehették ügyességüket is a katonai kiképzőpályán.
A program keretében nagy értékű, a kapcsolatszolgálatatás oktatásához nélkülözhetetlen informatikai eszközök adományozására is sor került. A Magyar Telekom tavaly együttműködést kezdett a Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikummal a távközlési szakma népszerűsítése, a szakirányú képzés támogatása, valamint saját szakember-utánpótlásának érdekében. Lubor Zatko, a Magyar Telekom műszaki vezérigazgató-helyettese köszöntőjében szólt arról, hogy bár az informatikai oktatásról és a munkaerőpiacokon világszerte tapasztalható informatikusszakember-hiányról sok szó esik, ritkán hallhatunk azonban arról, hogy a távközlési szakma is generációváltáson megy át, és nagy szükség van az új szakemberekre, hogy fejlesszék, működtessék a távközlési infrastruktúrákat a jövőben. Mindezek ismeretében döntött úgy a Magyar Telekom, hogy együttműködést kezd a Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikummal, a Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikummal, valamint a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Puskás Tivadar Távközlési és Informatikai Technikummal.
Az aláírt együttműködési megállapodás részeként a Magyar Telekom segíti az intézményeket a távközlési szakmák népszerűsítésében, tevékenyen részt vesz az iskolák szakmai rendezvényein, a vállalat képviselői előadásokat, szakmai beszélgetéseket tartanak a diákoknak tudásátadás céljából. A három intézménynek szánt több száz eszközt (optikai eszközöket, szervereket és hálózati eszközöket) oktatási célra tudják használni, a diákok megismerhetik azok felépítését, alkatrészeit, szét- és összeszerelésüket. A vállalat ezen kívül azt a kiemelt feladatot is vállalja, hogy az oktatási anyagokat naprakészen tartja, segítve ezzel az oktatókat és a diákokat abban, hogy tudásukat azonnal kamatoztatni tudják majd. A partnerség keretében pedig a diákok aktívan is részt vehetnek a Magyar Telekom műszaki kiszolgálási területének napi feladataiban, diákmunkatársként.
Ez a nap, a jelen lévő partnerek és ez az adomány is mind a diákokról szól. A most átadott informatikai eszközök is azt a célt szolgálják, hogy a legkorszerűbb tudással felvértezve induljanak a munka világába az itt végzettek – hangsúlyozta dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki köszönetet mondott a támogatásért, és a partnereknek, a cégeknek az együttműködésért. Hozzátette: Székesfehérvár erős gazdaságának egyik alappillérét a jól képzett, naprakész tudással bíró szakemberek adják. Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja szerint a roadshow célja, hogy a fiatalok találkozzanak azokkal a partnercégekkel, amelyek bemutatják profiljukat, munkamódszerüket és életpálya-kínálatukat, így segítve a tanulók életének egyik legfontosabb döntését. A technikumi képzésben a tanulók 11. évfolyamtól kezdődően duális oktatásban teljesítik szakirányú képzésüket. A fiataloknak tanulói munkaszerződést kell kötniük a cégekkel, innentől kezdve pedig már nem kizárólag tanulóként, hanem munkavállalóként vesznek részt a vállalkozások működésében.
A programon a Harman Becker Gépkocsirendszergyártó Kft., a Magyar Telekom Nyrt., a T.M. Szerszámgyártó Zrt., a DENSO MANUFACTURING HUNGARY LTD., az Emerson Process Management Magyarország Kft., a VERDOM – Loxone (automatizált otthon), az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar, a Vakok és Gyengénlátók Fejér Megyei Szervezete, a Magyar Honvédség, az Alba Innovár, a Négylábú doktorok KHA és a BME-Balatonfüredi Tudáscentrum mutatkozott be.