Edzőmeccs a Ligakupában, hét góllal

Az FC Fehérvár felnőtt keretének játékosai már téli pihenőjüket töltik a szakvezetéssel egyetemben, s talán ennek eredményeként az elsősorban fiatalokkal felálló fehérváriak az LK tavaszi idényének előrehozott első fordulójában a Pakstól 3-1-es vereséget szenvedtek. A második játéknapon sem jutott sok öröm a piros-kék csapatnak, és mintegy 100 szurkolójának. FC Fehérvár – BFC Siófok 2-5 (1-3)
2007.12.05. 22:13 |
 Az őszi idényt már letudtuk, a tavasziban lazíthatunk. Fogalmazódhat meg a gondolat az FC Fehérvár házatáján a Ligakupa kapcsán, hiszen az őszi kiírást remek teljesítménnyel megnyerő piros-kékek, a tavaszról előrehozott fordulókban bukdácsolnak. /fotó: www.fcfehervar.com/

A 2007-2008-as szezonban először kiírt megmérettetésen igen vegyes volt a kép, hiszen a csapatok zöme általában azon játékosait szerepeltette a Ligakupában, akik a bajnokikon kevesebbszer lépnek pályára, azonban akadtak olyan egyletek is, akik bizony komolyan vették az újabb mérkőzéssorozatot. Így tett az FC Fehérvár is, mely alakulat - annak ellenére, hogy bizonytalan háttérrel élte és éli mindennapjait – különösebb megerőltetés nélkül jutott tovább csoportjából, majd az egyenes kieséses rendszerben a Győrt és a Zalaegerszeget is búcsúztatta, a döntőben pedig 4-2-es összesítéssel bizonyult jobbnak a Diósgyőri VTK-nál. A Ligakupa őszi győztese pénzjutalomban részesül, s már biztos tagja a megmérettetés nagydöntőjének. Az őszi és a tavaszi első csatája dönt majd arról, hogy ki indulhat az UEFA-Intertoto Kupában.

A BFC Siófok ellen pályára lépő Vidiben Nagy Dani és Lattenstein Norbert számítottak rutinos labdarúgóknak, a felnőtt csapat szabadsága miatt jóformán az NBIII-ban vitézkedő együttes vette fel a harcot a Sóstói Stadion műfüves pályáján. Pontosabban csak vette volna, mert az első félidő nagy részében szinte a térfeléről sem szabadult ki a Halasi – Vadász, Sötét, Kakas, Kovács – Horváth, Lattenstein, Nagy, Janovics – Bölcsföldi, Disztl alkotta hazai csapat. A harmadik percben Gajda, a 18.-ban Kanta Szabolcs, a 24. minutumban pedig Miklósvári gólja jelezte, hogy a két fél most nincs egy súlycsoportban. A félidő hajrájában azért Disztl Dávid egy remekbeszabott kontra végén szépített.
 A szünet előtt felpörgő Vidi a fordulás után sem vett vissza az iramból, s a 49. percben Disztl Dávid újabb találattal örvendeztette meg a publikumot és édesapját, egyben vezetőedzőjét: Janovics előreíveléséből volt eredményes a csatár. A felzárkóztató találat után azonban megint a vendégek vették át az irányítást. Tornyi Barnabás fiai 3-2-es vezetésük tudatában menekülni kezdtek az egyenlítésre törekvő fehérváriak elől, s a 72. percben egy eladott labdát követően Melczer növelte a Siófok előnyét, majd nem sokkal később egy szöglet után Miklósvári saját maga második, csapata ötödik gólját szerezte. Tíz perccel a vége előtt megfogyatkozott a Siófok, hiszen a sérült Melczer helyett már nem cserélhetett Tornyi mester, de az emberelőnnyel nem tudott élni a Vidi. Az FC Fehérvár 5-2-es veresége után továbbra is 0 pontos a csoportban.

FC Fehérvár – BFC Siófok 2-5 (1-3)

Székesfehérvár, 100 néző
 Vezette: Szilasi (Raff, Péter)

FCF: Halasi – Vadász (Fejes a szünetben), Sötét, Kakas, Kovács – Horváth (Meggyes a szünetben), Lattenstein, Nagy D., Janovics – Bölcsföldi (Lelkes, 54.), Disztl. Vezetőedző: Disztl László

Siófok: Sánta – Köntös, Forgács, Nagy L. (Eugene, 77.), Miklósvári – Csopaki (Homonyik, 73.), Kanta Sz., Tusori, Melczer – Horváth B. (Fülöp a szünetben), Gajda. Vezetőedző: Tornyi Barnabás

Gól: Disztl (2) ill. Gajda, Kanta Sz., Miklósvári (2), Melczer