-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.22. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Egészalakos festménnyel bővülhetnek a Deák-mappák
Egészalakos festménnyel és állatrajzzal bővülhet a Deák-mappa, a Városi Képtár online múzeumpedagógiai sorozatának segítségével. A 12 éven felüli diákokat hívja fotózásra, megfigyelésre, rajzok vagy festmények elkészítésére Szabóné Szüts Angéla képzőművész, múzeumpedagógus.
Mielőtt valaki az egészalakos festmény megalkotásának nekiáll, érdemes végigcsinálni az előző kihívást, és gyors, pár jellemző vonallal elkészített rajzzal, krokival gyakorolni. A legjobb vázlatrajz alapján készülhet a színes alkotás, festékkel vagy pasztellkrétával. „Minél nagyobb a papírod, annál lendületesebben, felszabadultabban lehet alkotni és minél kisebb, annál jobban az apró részletekre lehet figyelni. A papírod méretének megfelelően válaszd ki az ecsetjeidet. Több méretű ecsetet használj! (…) Próbálj ki sokféle színes technikát! Ismerkedj a tempera, az akvarell, az olajpasztell és a porpasztell lehetőségeivel!” – javasolja Szabóné Szüts Angéla, és a diákokat arra biztatja, hogy az alkotásokat töltsék fel az online galériába az esemény alá.
Két másik felhívás arra biztatja a fiatal alkotókat, hogy menjenek ki a szabadba. Egy inspiráló helyen elidőzve lehet a színekre, árnyékokra fókuszáló tájképet készíteni. Szép feladat a természet apró csodáiról képet készíteni, amihez azt javasolja, hogy a fiatalok fényképezőgéppel örökítsék meg a természet apró csodáit: darazsat, lepkét, hangyát, csigát vagy rigót. Ezek alapján készülhetnek el otthon a kisméretű állatokról készített alkotások, a kedvenc színes technikával.