-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Agenda 2030 - városok egészséges fejlődésének alternatívái
A városok befogadóvá tétele, biztonsága, a zöldterületek aránya, a szelektív hulladékkezelés, a sport és szabadidős lehetőség továbbá az egészségfejlesztés is beletartozik abba a komplex rendszerbe, mely meghatározza egy város egészségét.
Az Agenda 2030 elnevezésű dokumentumot az ENSZ-tagállamok 2015 őszén fogadták el. Ez a bolygónk jövője érdekében lefekteti a fenntartható fejlődés 2030-ig érvényes új globális kereteit és céljait. Az Agenda 2030 ugyanúgy, mint a WHO Egészséges Városok programja holisztikus szemléletű, hangsúlyozza, hogy minden szektor együttműködésére szükség van a kitűzött célok eléréshez.
„A háromnapos program jó alkalmat adott arra, hogy az érdeklődők megismerhessék az Egészséges Városok programját és a szövetséget is, valamint átfogó képet kaphattak az egyes tagvárosokban zajló egészségfejlesztő programokról, lehetőségekről illetve a városokban zajló, fenntartható fejlődést szolgáló kezdeményezésekről.” – mondta a Fehérvár Magazinnak Östör Annamária egészségügyi tanácsnok, aki Székesfehérvár képviseletében vett részt a rendezvényen.
A fehérvári delegáció tagjai között volt Varga Márta, a Humán Szolgáltató Intézet igazgatója valamint Keresztury Lászlóné egészségfejlesztő, az intézet munkatársa is. A háromnapos tanácskozáson részt vett De Blasio Antonio, az Egészséges Városok Magyar Nyelvű Szövetségének főtitkára, Miklósyné Bertalanfy Mária, az igazgatótanács elnöke, Mernyei Ákos Péter, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára és Bartus Gábor, a Nemzeti Fenntartható Fejlesztési Tanács titkára. A szakemberek a központi szerepvállalás főbb pontjait mutatták be, a tagvárosok képviselői pedig beszámoltak arról, hogy az Agenda 2030 programban meghatározott célok érdekében milyen konkrét lépések történtek, történnek településeiken.
De Blasio Antonio, a szövetség főtitkára azt is elmondta, hogy a WHO Európai Egészséges Városok programja huszonkilenc éve működik Magyarországon. A mostani eseményen huszonegyre bővült a tagvárosok száma, hiszen új, határon túli, magyar ajkú tagvárosok is csatlakoztak a szervezethez. A tagvárosok képviselői az elkövetkezendő időszakban is a fenntartható fejlődéssel foglalkoznak, legközelebb 2018 májusában Székesfehérváron találkoznak.