Egy arany, négy ezüst és négy bronzérmet szereztek a fehérvári fiatalok

Az olimpia árnyékában az utánpótlás atléták, a jászsági megyeszékhelyen döntöttek az U20 és U23 korosztály bajnoki helyezésiről. A nyári kánikulában lebonyolított megmérettetésen kilenc érem mellett, ugyanennyi 4-8. helyezés került az ARAK tarsolyába. Az érmes és döntős eredményeket elért atléták edzői Varga Tamás, Olasz Tamás és Tölgyesi Előd voltak.
2024.07.29. 09:16 |

Az U23 férfi 4x100 méteres váltó esélyesként állt rajthoz. A Csornai János, Bolla Gergő, Kovács Bence és Blaumann Marcell alkotta négyes sikerrel váltotta valóra a papírformát. 42,47-es idővel állhattak fel a dobogó tetejére. Egyéni 100 méteren is nyert Csornai érmet, 11,05-el ezüst került a nyakába.

A sprint számokban született a legtöbb ARAK-os érem. Mészáros Balázs a győztessel századmásodperccel azonos eredménnyel, célfotó alapján került a második helyre 200 méteren. 21.03-as kiváló, de a nagy szél miatt nem hiteles eredménnyel lett második.

A legtöbb fehérvári érmet Langmár Kata nyerte. Miután szoros befutót követően bronzérmet nyert 100 méteren, a hármasugrásban jeleskedett. Keretbe foglalta sorozatát, hiszen az első és az utolsó ugrása lett csak érvényes. A közbülsőekkel a későbbi győztesnél bár többször is messzebbre repült, nem kerültek lemérésre. A másnapi távolugrásban sem állt szerencse mellé. Kétszer is ugrott 552 cm-t, ráadásul egyszer nem is a deszkáról elrugaszkodva, ellenszélben. Sokáig vezetett a versenyben, végül ketten is leugrották. Három és két centin múlt a szebb érem. Kerék Patrik magasugrásban ezúttal nem tudta megvédeni fedett pályás bajnoki címét, magasugrásban nyert ezüstérmet.

A dobogóra kerülésért küzdött Ritter Lola is 400 méteres gátfutásban, ami annyira jól sikerült, hogy ezüstérem lett a jutalma. A gátfutóknál maradva, Blaumann Marcell 110 gáton került a harmadik idővel a fináléba, ahol sikerült is bronzra váltani tudását. A 200 méteren ezüstöt nyerő Mészáros Balázs 100 méteren sem maradt érem nélkül, ellenszélben elért 10,99-el nyert bronzérmet.

Negyedik helyen zárt Trenka Ádám távolugrásban, Kerék Patrik hármasugrásban.

Ezredmásodpercre azonos eredménnyel ért célba a 200 méter döntőjében Bolla Gergő és Csornai János, 21,91-el, holtversenyben lettek ötödikek. Távolugrásban hatodik lett Antal Hanga, hetedik Kerék Patrik. 110 gáton Ferencz Barnabás is hetedik helyen zárt. Nyolcadik helyezést ért el Horváth Katalin hármasugrásban és Balogh Lilla 100 gáton.