Egy ember- és egy gól előny a Ligakupa rangadóján

A Ligakupa negyeddöntője eklőtt már volt okuk elégedettségre a fehérvári szurkolóknak, hiszen a klub hivatalosan bejelentette, amit tegnap már nyilvánosságra hozott az Anderlecht: Juhász Roland a szezin végéig a Vidit erősíti. A Debrecen ellen persze még nem állhatott José Gomes vezetőedző rendelkezésére a válogatott középhátvéd, nélküle kellett jó eredményt elérni a visszavágóra. Egy félidőt emberelőnyben játszva nyert 1-0-ra a fehérvári csapat.
2013.02.20. 16:36 |
A Ligakupa negyeddöntője eklőtt már volt okuk elégedettségre a fehérvári szurkolóknak, hiszen a klub hivatalosan bejelentette, amit tegnap már nyilvánosságra hozott az Anderlecht: Juhász Roland a szezin végéig a Vidit erősíti. A Debrecen ellen persze még nem állhatott José Gomes vezetőedző rendelkezésére a válogatott középhátvéd, nélküle kellett jó eredményt elérni a visszavágóra. Egy félidőt emberelőnyben játszva nyert 1-0-ra a fehérvári csapat.

"A célom az, hogy 2003 után 2013-ban is magyar bajnoki címet ünnepelhessek" - nyilatkozta a Videoton honlapján Juhász Roland, szép programot adva magának és a csapatnak tavaszra. Nem akármilyen respektje lenne a 76-szoros válogatottnak Fehérváron, ha el is érné ezt a célt, egyelőre csak azért szurkolhatott, hogy a Ligakupában érjen el jó eredményt a Vidi a Debrecen ellen. José Gomes az alapcsapatot küldte pályára, és a vendégek is szinte legerősebb összeállításukban kezdtek.
Kovács István, aki a két csapat bajnokiján is főszereplő volt, egy szenzációs szólóval kezdett, de Nikolics kihagyta a helyzetet. Nagy elánnal támadott a Vidi, veszélyesek is voltak a fehérváriak - ziccert mégis Coulibaly rontott a 15. percben. Kiegyenlítettebb lett a játék, a 30. percben Mitrovics labdájával Nikolics került helyzetbe, Verpecz védte lövését. (Előtte volt egy kezezés-ganús eset a derbereci 16-oson.) Szintén a Vidi csatára maradt le centikkel Brachi beadásáról is az ötösön - majd megint megkínálta Verpeczet egy lövéssel, de abból sem lett gól - végül szemben a kapuval, 10 méterről eltörte a labdát... Egymaga eldönthette volna a meccset. A féliudpő utolsó percében Ramos megütötte Tóth Balázst - meg is kapta piros lapját.
Emberelőnyben kapujához szögezte a Vidi a Lokit a második félidő elején. Kovács helyzeténél egy védőről pattant ki a labda, Gyurcsó éles szögből kapufára emelt - majd jött a gól is a 61. percben. Kovács buktatásáért jutott 11-eshez a Vidi, és ezt nem hibázta el Nikolics. Gomes mester Paraiba, majd Alvarez beküldésével is tovább növelte a támadó potenciált, szögleteket harcolt ki a csapat, a Debrecen jobbára csak védekezett. Jött Torghelle is, de nem nagyon sikerült feltörni a behúzódó vendégek falát. A hajrában Mitrovics lövésénél és Kovács helyzeténél megúszta  Debrecen - igaz, a másik oldalon meg Bozsovics hárított bravúrral Coulibaly elől. Maradt az 1-0, visszavágó Debrecenben, március 6-án.