Egy góllal nyert a Dunaújváros Fehérváron

Zárt kapuk mögött rendezték a Fehérvár KC utolsó felkészülési mérkőzését a szeptember 3-i, Debrecen elleni bajnoki rajt előtt. Az FKC vendége ezúttal a Dunaújváros volt. A meccs elejét a házigazda fehérváriak átaludták, a 20. perctől azonban már szebbik arcát mutatta Bakó Botond formálódó együttese, a legvégén még a vezetésért is támadhattak Herr Anitáék, a Kohász azonban végül egy góllal nyert.
Fehérvár KC – Dunaújváros 23-24 (9-12)
2014.08.28. 20:05 |

Hosszú felkészülés végéhez közeledik az NBI rajtjára készülő Fehérvár KC. Bakó Botond vezetőedzőnek nem volt könnyű dolga az elmúlt majd’ nyolc hétben, hiszen sérülések, betegségek, vagy éppen a válogatottak programja miatt folyamatosan hiányos kerettel kellett dolgoznia. A záró felkészülési meccsen sem tudott mindenkit bevetni, ezúttal azonban már „csak” Tilinger Tamara hiányzott, a házi gólkirály a térdével bajlódik egy ideje. Herr Anita azonban visszatért a Dunaújváros elleni találkozón, és ezt rögtön öt góllal tette. A mérkőzés elejét álmosan kezdte a Fehérvár, a Kohász a 9. percben már 5-1-re vezetett, ekkor Bakó időt is kért. Újabb tíz perc kellett mire igazán magához tért a Fehérvár, a szünetre mínusz ötről jöttek vissza Kazaiék mínusz háromra.

A fordulást követően többször is az egyenlítés közelébe került az FKC, az Újváros azonban mindig tudott válaszolni, sokáig két-három gólon tartva ezzel a különbséget. Az 50. percben aztán Mátéfi Eszter kért időt, a vendégek vezetőedzője ezzel elkerülte a fehérvári egalizálást, két gyors góllal megint három volt közte. Két perccel a lefújás előtt 0-0 után ismét egyenlő volt az állás, Mayer Szabina szerzett fontos gólt a vonalról, a vezetést azonban nem sikerült átvenni, pedig lett volna rá lehetőség. Az utolsó percben még ugyan kimaradt egy vendég ziccer, de Kamper nagy góljával 24-23-ra nyert a Kohász.

A Fehérvár gólszerzői: Kazai 3, Ishitate 4, Horváth 1, Herr 5, Mayer 4, Bogosavljevic 3, Tanabe 2, Hajduch 1.