Egy meccsre a bajnoki címtől az Albacomp - pénteken Szolnokon lesz a harmadik meccs

A férfi kosárlabda NB I. rájátszásának döntőjében az Albacomp szolnoki győzelme után Székesfehérváron is nyert a Szolnoki Olaj ellen - ezúttal 88:67-re. A három győzelemig tartó mérkőzéssorozat következő, pénteki állomása megint Szolnok lesz. Az Albacompban Simon Balázs 28 ponttal, Hanga Ádám 20 ponttal járult hozzá a győzelemhez, Jonathan Jones 15 pontot és 8 lepattanót, Damian Hollis 12 pontot szerzett.
2011.05.11. 07:09 |
A férfi kosárlabda NB I. rájátszásának döntőjében az Albacomp szolnoki győzelme után Székesfehérváron is nyert a Szolnoki Olaj ellen - ezúttal 88:67-re. A három győzelemig tartó mérkőzéssorozat következő, pénteki állomása megint Szolnok lesz.

A mérkőzés az első félidőben szorosan alakult: félidőben 44:42-re vezetett a hazai csapat. Az Albacomp a második félidőben is éppen 44 pontot dobott, az Olaj viszont csak 25-öt. Már a harmadik negyed végén 65:52 volt az állás, és a mérkőzés végére tovább nőtt az Albacomp előnye, 88:67 lett a végeredmény.

Az Albacompban Simon Balázs 28 ponttal, Hanga Ádám 20 ponttal járult hozzá a győzelemhez, Jonathan Jones 15 pontot és 8 lepattanót, Damian Hollis 12 pontot szerzett. Az Olaj pontjaiból 22 Obie Trotter, 18 Fodor Márton nevéhez fűzödik.

A hárompontosokat mindkét csapat gyalázatosan dobta: az Albacomp 15 kisérletéből 1 volt sikeres, az Olaj 25 próbálkozásából 3 ment be. Kiemelkedő volt viszont a székesfehérváriak kétpontos százaléka: 39 dobásukból 33 talált a gyűrűbe; a végeredményt magyarázza, hogy a Szolnok 36 dobásából csak 23 volt jó.