-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Egyedülálló pályaorientációs szoftvercsomag az iskolákban
Ünnepélyes oklevélátadással zárult a Városházán az a pályaorientációs program, amelynek során 45 pedagógus szerzett képesítést az országban egyedülálló pályaválasztást segítő szoftvercsomag használatára. Az ünnepség után a gyakorlatban is bemutatták az Önkormányzat támogatásával létrehozott programcsomag egyik modulját.
2017.04.10. 16:57 |
Ünnepélyes oklevélátadással zárult az a pályaorientációs képzési program, amelyet a város támogatásával szerveztek a fehérvári iskolákból jelentkezett pedagógusoknak.
Az országban egyedülálló, a diákok pályaválasztását segítő szoftvercsomagot fejlesztettek ki Székesfehérvár Önkormányzatának felkérésére és támogatásával, amivel a tanárok a továbbtanulás előtt álló tanulókat segíthetik.
A képzésben 45 pedagógus vett részt, akiknek a Városházán adták át a tanúsítványokat, az intézményvezetők pedig megkapták a CHOICES döntés-előkészítő, az „Akkor Mi legyeK?” – POT-AMK önismereti feltáró, a HOGYAN TOVÁBB? – Önismereti és pályaismereti programokból, valamint a kapcsolódó munkafüzetből és foglalkozásvázlatokból álló csomagot.
Pályaorientációs képzési program ünnepség a Városházán
Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében a korábbi és a legfrissebb ifjúságkutatásokra utalt, amelyek fontos információkat tartalmaznak a város továbbtanulás előtt álló diákjainak igényeiről, véleményéről, és amelyekből kiderül, a pályaorientációt illetően további gyakorlati fejlesztésekre és tevékenységekre van szükség. A polgármester azt mondta, hogy minél több területen nyújtanak segítséget a fiataloknak, annál nagyobb esély van rá, hogy a diákok itthon fogják elképzelni továbbtanulásukat, felnőtt életüket. „Amit önök felvállaltak, az nagyon fontos feladat: fontos az intézmények, a város egészének és természetesen az ifjú egyének életében. A Székesfehérvári Diáktanács vezetőségének közreműködésével végigkövethettünk konzultációkat, amely alapján egyértelművé vált, hogy egy hasznos programról van szó. A város ezt szeretné úgy megoldani, hogy lehetőleg minél több fiatalhoz és ingyenesen jusson el.” A város polgármestere elmondta, hogy a következő képzésre már van újabb 22 jelentkező, de jövő péntekig még további érdeklődőket várnak az iskolákból.
A Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány pályaorientációval összefüggő tevékenységet is vállal a jövőben, az ember-pálya megfelelésének a feltárásával. Az interneten elérhető eszközökhöz képest a személyes tanácsadás a számítógépes program segítéségével az eredményes foglalkoztatást és a pályasikert a személyiséggel együtt vizsgálja. A hiteles pályaorientációs rendszer az ember és pálya tényezőit veszi számba – mint a képességek, a vérmérséklet, a szociális kompetencia, az elvárások – és vizsgálja kölcsönhatásukat a követelményekkel, érzelmi hatásokkal és lehetőségekkel a másik oldalon. A mai kor technikáját használó, korosztálybarát, személyiségközpontú programban minden diák részt vehet 13 éves kortól.
Az ünnepséget követően Fűrész István, a fejlesztésre és szervezésre felkért Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány elnöke Vámos Péterrel, a Ciszterci Szent István Gimnázium 10. osztályos diákjával a gyakorlatban is bemutatta az Akkor Mi legyeK? elnevezésű modul működését, majd az eredmények alkalmazását a másik szoftverekben. Az önismereti kérdőívek mellett például temperamentum vizsgálatok vezettek a kiértékelés eredményeihez. A CHOICES adatbázisa 597 foglalkozás követelményrendszerét veszi alapul, tematikus kérdőíveket alkalmaz a személyes jellemzők közléséhez, és fokozatosan szűri ki azokat a pályákat, amik nem illeszkednek egy személyiséghez, érdeklődés, temperamentum stb. jellemzők alapján. A tantárgyakhoz való viszonyt is vizsgálja, de a számszerű tanulmányi eredményt nem.
A program mindössze néhány órás elfoglaltságot jelent a diákoknak, jól átlátható és egyszerű kezelési felülettel rendelkezik, és 5-6 ajánlatot fogalmaz meg. A záróünnepség házigazdája Mészáros Attila alpolgármester volt, a rendezvényen részt vett Kulcsár Szilvia, az SZFSZC főigazgatója, valamint Török Szabolcs székesfehérvári tankerületi igazgató is.