-
Felsővárosi fórum
Csütörtökön este a Felsővárosban élőknek tartottak lakossági fórumot a Felsővárosi Közösségi Házban. Szó volt gyalogos átkelőhelyek építéséről, a Gugásvölgyi utca felújításáról, a Malom utca és a Szent Vendel uitca közlekedéséről és arról is, hogy jövőre gyűjtőparkolót építenek a Depónia volt Sörház téri telephelyének nagy részén. Itt is felhívták a figyelmet az egy órás ingyenes parkolási lehetőségre!
2024.11.14. -
Színes diplomások
49 „színes” diplomás pedagógust köszöntöttek csütörtökön a Hiemer-ház báltermében tartott ünnepségen. Az ötven, hatvan, hatvanöt, hetven és hetvenöt évvel ezelőtt diplomát szerzett óvónőknek, tanítóknak és tanároknak dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere adta át az oklevelet.
2024.11.14. -
Gazdaságfejlesztési fórum
Gazdaságfejlesztési Fórumot tartott a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az eseményen arról a gazdaságpolitikai akciótervről is hallhattak a résztvevők, amelyet a kormány januárban indít útjára.
2024.11.14. -
Tűz Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lángok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14.
Egyetemi oktatókórházként működik tovább a Fejér Megyei Szent György Kórház
Ünnepélyes keretek között írták alá azt az oktatókórházi megállapodást, amely a Fejér Megyei Szent György Kórház és a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának együttműködését szentesíti. A Romhányi Auditóriumban Dr. Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója a kórház történetéről tartott prezentációt a hallgatóságnak, majd arról beszélt, hogy az oktató kórházzá válás is azt a célt szolgálja, hogy megpróbálják visszahozni az elkötelezett gyógyítás csodáját az intézmény falai közé.
2012.11.07. 11:55 |
Ünnepélyes keretek között írták alá azt az oktatókórházi megállapodást, amely a Fejér Megyei Szent György Kórház és a Pécsi Tudományegyetem Orvostudományi Karának együttműködését szentesíti. A Romhányi Auditóriumban Dr. Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója a kórház történetéről tartott prezentációt a hallgatóságnak, majd arról beszélt, hogy az oktató kórházzá válás is azt a célt szolgálja, hogy megpróbálják visszahozni az elkötelezett gyógyítás csodáját az intézmény falai közé.
Egyetemi oktatókórházként működik tovább a Szent György Kórház annak a megállapodásnak köszönhetően, amelyet a Pécsi Tudományegyetem orvostudományi karának képviselőivel írtak alá szerdán. A szakmai elismeréstől, amely a kórház eddig nyújtott teljesítményét mutatja, több pozitívumot is remélnek. „Abban bízunk, hogy ezzel az előrelépéssel a válságban levő egészségügyi humán erőforrás helyzetét kezelni tudjuk, hiszen vonzóvá válunk a pályakezdők és szakorvosok számára. Emellett javítani tudjuk a betegellátás színvonalát is.” - emelte ki Dr. Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának dékánja, Dr. Miseta Attila az együttműködés jelentőségét méltatta, majd a hazai orvosképzés sajátosságairól beszélt a Romhányi Auditórum hallgatóságának. A dékán köszönetet mondott dr. Gógl Árpád korábbi egészségügyi miniszternek is a megállapodás létrejöttéért. Az eseményen részt vett Vargha Tamás honvédelmi államtitkár, dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is. Székesfehérvár Önkormányzata üdvözölte a megállapodást, melynek létrejöttében vezető szerepet játszott Dr. Gógl Árpád korábbi egészségügyi miniszter, országgyűlési képviselő. A város polgármestere úgy látja: az együttműködés jelentős hatást gyakorol Fejér megye és Székesfehérvár legnagyobb közintézményének további fejlődésére, a betegellátás minőségének javulására, és a város felsőoktatási szerepének erősödésére. dr. Cser-Palkovics András hozzátette: a város igyekszik minden segítséget megadni ahhoz, hogy az együttműködés erősödjön, és a célok megvalósuljanak.
Dr. Csernavölgyi István, a kórház főigazgatója a megállapodás aláírását követően elmondta, törekvéseik mind abba az irányba mutatnak, hogy az elkötelezett gyógyítás csodáját megpróbálják visszahozni az intézmény falai közé és ennek a lakosság fogja a legnagyobb hasznát látni. „Az oktatókórházzá válás szakmai fejlődést jelent, talán meg tudjuk mutatni, hogy a pénzen túlmenően van más út is ahhoz, hogy működőképesek maradjunk.” - tette hozzá.