-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Egyetemi program indul a Kodolányi János Főiskolán
A kuratórium Siófokon tárgyalta meg a Kodolányi János Főiskola egyetemi fejlesztési programját és megállapította, hogy a főiskola az elmúlt évek teljesítménye alapján alkalmas arra, hogy Magyarország első magánegyetemévé váljon. Dr. Szabó Péter, a Kodolányi János Főiskola főigazgatója kiemelte, 1992 és 2000 között a „megkapaszkodás” volt a kitűzött cél, majd az új fejlesztési koncepciónak köszönhetően a KJF ma az ország legjelentősebb magánintézményévé vált. Warvasovszky Tihamér szerint Székesfehérvárnak fontos az egyetem, a Kodolányi János Főiskola pedig évek óta azon munkálkodik, hogy ezt megteremtse.
A kuratórium Siófokon tárgyalta meg a Kodolányi János Főiskola egyetemi fejlesztési programját és megállapította, hogy a főiskola az elmúlt évek teljesítménye alapján alkalmas arra, hogy Magyarország első magánegyetemévé váljon. Dr. Szabó Péter, a Kodolányi János Főiskola főigazgatója kiemelte, 1992 és 2000 között a „megkapaszkodás” volt a kitűzött cél, majd az új fejlesztési koncepciónak köszönhetően a KJF ma az ország legjelentősebb magánintézményévé vált. Warvasovszky Tihamér szerint Székesfehérvárnak fontos az egyetem, a Kodolányi János Főiskola pedig évek óta azon munkálkodik, hogy ezt megteremtse.
A jövő zálogának tartja egy fehérvári egyetem létrejöttét Székesfehérvár polgármestere. A polgármester kiemelte, ennek eléréséhez minden eszközt megad az önkormányzat, legyen szó anyagi, erkölcsi, vagy politikai segítségről. Warvasovszky Tihamér szerint Székesfehérvárnak fontos az egyetem, a Kodolányi János Főiskola pedig évek óta azon munkálkodik, hogy ezt megteremtse.
Dr. Szabó Péter, a Kodolányi János Főiskola főigazgatója kiemelte, 1992 és 2000 között a „megkapaszkodás” volt a kitűzött cél, majd az új fejlesztési koncepciónak köszönhetően a KJF ma az ország legjelentősebb magánintézményévé vált. A Kodolányi piacvezető lett a turizmus és a kommunikáció szakokon, az oktatók minősítettsége a legjobbak közé tartozik. A legfontosabb cél most az, hogy nemzetközi szintű intézmény legyen a KJF. Ennek elérése érdekében nagyon sokat dolgozik a főiskola, szeptembertől olyan képzés is indul, amelynek keretében közös diplomát adnak ki külföldi partnerekkel. A főigazgató szerint a Kodolányi csak akkor kéri majd az egyetem elnevezést, ha minden kritériumnak maximálisan megfelel. Ehhez doktori iskolákat kell indítani, 3 szakon kell egyetemi szintű képzést folytatni és a külkapcsolatokat kívánják tovább bővíteni – ebben máris élen jár a főiskola, hiszen 50 országgal van szerződéses partnerkapcsolata.
Tóth Mihály, a kuratórium elnöke elmondta, elsősorban arról tárgyalt a testület Siófokon, hogyan lehet továbbfejleszteni a KJF aktivitási területeit. A kuratóriumi elnök szerint a Kodolányi töretlenül fejlődik, a főiskolai oktatás minőségfejlesztése a Magyar Akkreditációs Bizottságnak is megfelel. Siófok polgármestere, Balázs Árpád kiemelte, már 1996-ban, amikor megállapodtak a Kodolányival, az volt a cél, hogy egyetemmé váljon az intézmény. Az elmúlt évek alatt a KJF nem csak mennyiségileg, a hallgatók létszámát tekintve növekedett, hanem minőségileg is gyarapodott – hangsúlyozta a siófoki polgármester.
A sajtótájékoztatót követően Dr. Szabó Péter, a Kodolányi Főiskola főigazgatója érdeklődésünkre elmondta: A Kodolányi Főiskola jelenléte erősíti a Közép Dunántúli régiót, a két intézet erős együttműködésben áll egymással, hiszen például számos olyan nyelvtanár dolgozik a Balaton parti városban, aki korábban Székesfehérváron végzett a Kodolányi főiskolán. „Mindkét városnak jó a főiskola jelenléte, és ebbe a partnerkapcsolatba természetesen szervesen kapcsolódik Orosháza és Nyíregyháza is az ország keleti felén, ahol szintén működő intézeteink vannak más-más szereppel. A Közép Dunántúli régióban való erős jelenlét az eddigi komoly eredményünk” – jelentette ki a főigazgató. A Kodolányi Főiskola azonban nem elégszik meg a regionális szereppel: „nemzetközi szerepre kell törekednünk, hiszen a magyar piac kicsi. Olyan piacon kell megjelennünk, ami még igényesebb, mint a magyar piac, még nehezebb betörni, a Főiskola a bolognai, Európai Felsőoktatási Térségben is jelen kíván lenni, ezért vágtunk bele az egyetemi fejlesztési programba. Ennek ma egy mérföldkövéhez értünk, hiszen a fenntartó kuratórium elfogadta ezt a fejlesztési irányt, így megvan az erkölcsi hátterünk is a tervezett folyamathoz.”
Warvasovszky Tihamér, a Kodolányi János Főiskola központjának otthont adó Székesfehérvár polgármestere a küszöbön álló egyetemi átalakulásról szólva elmondta: „A Kodolányi Főiskola az elmúlt tizenhárom évben bebizonyította, hogy versenyképes intézmény, a város önkormányzata nagyon jó döntést hozott, amikor 1992-ben – elsőként az országban – létrehozott egy ilyen főiskolát.” „Nagyon fontos döntés volt az is – folytatta a polgármester - amit 1996-ban hoztunk meg, és amely döntés alapján Siófokon is megnyílt a főiskola kihelyezett intézete. Nagyon jó feltételek mellett kiválóan működik az itteni intézet. Polgármestertársammal is nagyon jó az együttműködés, a főiskola kuratóriumában is együtt dolgozunk. Azért küzdünk, hogy ez a főiskola erősödjön, és egyetemmé tudjon válni.”
Kérdésünkre Székesfehérvár polgármestere elárulta, hogy a Kodolányi főiskola dolgozta ki Fehérvár turisztikafejlesztési koncepcióját is, melyet a városi közgyűlés jóváhagyott. Ez jól példázza, hogy a kodolányis turizmus szak nemcsak Siófokon, hanem az „anyavárosban” is komoly eredményekhez vezető együttműködéseket szervez. „Büszkén mondhatom, hogy a Siófokon végzett hallgatók Székesfehérváron is nagyon jól tudják kamatoztatni a tudásukat” –jelentette ki Fehérvár polgármestere, majd hozzátette: a Kodolányi mellett működő másik két fehérvári főiskolával is rendszeresen egyeztetnek. A városháza ebben egyfajta katalizátor szerepet játszik. A főiskolák vezető szakemberei rendszeresen tárgyalóasztalhoz ülnek és arra is van példa, hogy egy-egy tanár, kiváló szakember vendégoktatásokat vállalhat a különböző intézményekben. „A városi oktatási együttműködés tehát szintén kiváló, ami – úgy gondolom – szintén fontos szerepe az egyetemmé válásnak.”