Egygólos vereséget szenvedett az FC Fehérvár a Kispest otthonában

Akárcsak a Magyar Kupában, az Arany Ászok Liga 22. fordulójában is legyőzte a Budapest Honvéd az FC Fehérvárt. Az alacsony szinvonalú összcsapás nagy részében emberhátrányban játszó piros-kékeknek ezúttal esélyük sem volt a gólszerzésre. "Ennél sokkal bátrabban kell fociznunk, kis csapatom nem bír el hatvan percnyi emberhátrányt. Meg kell találni azokat az elemeket, amiken javítva jobb lesz a játékunk, mint amit ma mutattunk." -nyilatkozta a fehervarsport.hu-nak Csertői Aurél vezetőedző a mérkőzés után.
2005.04.18. 06:23 |

Akárcsak a Magyar Kupában, az Arany Ászok Liga 22. fordulójában is legyőzte a Budapest Honvéd az FC Fehérvárt. Az alacsony szinvonalú összcsapás nagy részében emberhátrányban játszó piros-kékeknek ezúttal esélyük sem volt a gólszerzésre.

Budapest Honvéd-FC Fehérvár 1-0 (1-0)
Kispest, Bozsik stadion, 1000 néző
Vezette: Megyebíró (Szpisják, Medovarszky)

Budapest Honvéd:Takács T.-Mészáros, Budovinszky, Takács Z.-Kovács N., Lázár (Zana 77. perc), Dancs (Genito 60. perc), Vadócz, Vén-Herczeg (Kozarek 71. perc), Szili
Vezetőedző: Gergely Károly

FC Fehérvár: Tudor- Csizmadia, Fehér Zs, Kuttor, Vincze Z.-Lattenstein, Schwarcz, Bozic, Györök-Tereánszky-Tóth (Magasföldi 71. perc), Voicu (Zöld 34. perc)

A 9. percben már vezetést szerezhettek volna a vendéglátók: Szili emelt a bal oldalon robogó Vén elé, a középpályás ballal kapásból 16 méterről lőtt centikkel a felső léc fölé.

A 21. percben Herczeg fordult le Vinczéről, kapura ívelt, Fehér a gólvonalról vágta ki a labdát. Érett a kispestiek góljam annál is inkább, mert eléggé sebezhetőenek tűnt a fehérvári védelem. A 26. percben aztán Vadócz passzolt pontosan Herczeg elé, aki 14 méterről Tudor mellett a kapu bal oldalába helyezett, 1-0

A 30. percben az idegesen játszó Bozic teljesen feleslegesen rúgott bele Vadóczba, mivel öt perccel előtte már begyűjtött egy sárgát Megyebíró a piros lapot mutatta fel a középpályásnak. A 35. percben Vén emelt Herczeg elé, a csatár éles szögből, balról 12 méterről jobbal Tudorba lőtte a labádát.

A szünet után is lendületben maradt a Honvéd. Az 55. percben Vén jobb oldali szögletét Vadócz 6 méterről fejelte kapura, Tudor hatalmas vetődéssel szögletre mentett.

A találkozó első fehérvári "igazi" kapura lövésére a 89. percig kellett várni, ekkor Fehér Zs. 14 méterről, laposan próbálkozott, Takács T. azonban biztosan védett. Még a hosszabbításban lett volna lehetősége a hazaiaknak. Szili a balösszekötő helyéről, 23 méterről a bal felső sarok mellé csavart.

Rendkívül alacsony színvonalú találkozót láthatott a közönség, a kispestiek szinte a semmiből szereztek vezetést. A gól után pár perccel, Bozic kiállításával a Csertői-csapat sorsa megpecsételődött, hiszen ezt követően már végig a piros-feketék irányították a játékot.

Csertői Aurél a mérkőzés után: "Ennél sokkal bátrabban kell fociznunk, kis csapatom nem bír el hatvan percnyi emberhátrányt. Meg kell találni azokat az elemeket, amiken javítva jobb lesz a játékunk, mint amit ma mutattunk."