Egyre közelebb a rájátszáshoz - Volán győzelem a Zágráb ellen

Óriási mérkőzést vívott az Erste Bank Hoki Ligában a Sapa Fehérvár AV19 a Medvescak Zágráb vendégeként. A második harmadban fordított a Volán, ám a horvátok egyenlíteni tudtak és ezzel kiharcolták a hosszabbítást. Győzelmének és a többi eredménynek köszönhetően mindössze egyetlen siker kell még a rájátszáshoz a Sapa Fehérvárnak!
Medvescak Zagreb-Sapa Fehérvár AV19 3-4 (1-0, 0-2, 2-1, 0-1)
2012.01.11. 07:08 |
Óriási mérkőzést vívott az Erste Bank Hoki Ligában a Sapa Fehérvár AV19 a Medvescak Zágráb vendégeként. A második harmadban fordított a Volán, ám a horvátok egyenlíteni tudtak és ezzel kiharcolták a hosszabbítást.

Az EBEL táblázat második helyén álló Medvescak pénteken a hosszabbítás vége előtt 13 másodperccel kapott góllal szenvedett vereséget Bécsben. A keddi összecsapás mindkét gárda számára nagyon fontos volt, a horvátok a 8. percben Joel Prpic találatával emberhátrányban szereztek vezetést a Sapa Fehérvár AV19 ellen.

A második harmad derekán Mihály Árpád és Palkovics Krisztián összjátéka után Justin Dacosta egyenlített. Nyolc perccel később Harlan Pratt adott gólpasszt Mihály Árpádnak (1-2). A harmadik harmad elején Ladányi Balázs adott gólpasszt Sofron Istvánnak, ám hiába jutott két gólos előnyhöz a Fehérvár, innentől kezdve felborult a pálya a horvátok negyed órán keresztül ostromolták Adam Munro kapuját.

Az 54. percben Alan Letang emberelőnyben szépített, majd a kapus levitele után az utolsó két percben mindent egy lapra feltéve rohamoztak a horvátok. Végül egy másodperccel a rendes játékidő végeelőtt Sasha Pokulok lövése után jutott át a korong a székesfehérvári gólvonalon (3-3). A Medvescak Zagreb óriási fölényére és nyomására jellemző, hogy 60 perc alatt 60 alkalommal célozták meg Munro kapuját.

A szinte már teljesen elcsigázott fehérváriak a hosszabbításban csodát tettek, 27 másdoperc után Horváth András Vas Marcinak (a képen) tette le a korongot, aki a jobb alsó sarokba húzta a pakkot (3-4).

Győzelmének és a többi eredménynek köszönhetően mindössze egyetlen siker kell még a rájátszáshoz a Sapa Fehérvárnak!