-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Egyszer volt, hol nem volt… – Hegedűs Hanna Léna naplója képekben
A székesfehérvári születésű alkotó, Hegedűs Hanna Léna grafikus egyetemi évei alatt készült akvarelljei, alkotói útkeresése során született csendéletei, a külső és a belső világ megélése, annak megtapasztalása és mesés ábrázolása látható azon a kiállításon, amely csütörtökön nyílt meg a Gárdonyi Géza Művelődési Ház folyósó galériáján. A tárlatot Ördög Krisztián szaxofonművész improvizációs játékát követően Fekete Monika látványtervező nyitotta meg.
Az „Egyszer volt, hol nem volt….” mondat egy különleges kapu, önkéntelenül belepuhulunk ebbe a gyermekkori biztonságba, amit ez a mondat sugall nekünk, de közben vágyakozunk azokra a kalandokra, amelyeket egy-egy történet tartogat számunkra.
De ez a mondat tovább mutat önmagánál, és elvisz bennünket az alkotói lélek közelébe. A kiállított képek sora az élet egységének megfogalmazása és vizuális megragadása. „Egy művész akkor képes kibontakozni igazán, ha olyan helyet talál magának a világban, ahol önazonos lehet. Ide eljutni hosszú és harccal teli utazás mind a belső világunkban, mind a vásznon keresztül is. A most látható, meséket idéző alkotások, azok alkotói folyamata a művészet érzékeny kinyilatkoztatása, ami odaláncol és hosszú időre kizökkenti a nézőt a valóság szürkeségéből. Azt mondják, a festőművész kezében az ecset íróeszköz, a vászon pedig a naplója. Ez a kiállítás Hegedűs Hanna Léna regénye önmagának, a nézőknek, nyomot hagyva egy csodálatos világról, ami benne él.” – hangzott el az alkotótárs, a barát személyes hangvételű köszöntőjében.
Hegedűs Hanna Léna élete a művészettel már családi indíttatásból is összefonódott.
Képgrafikusi tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Egyetemen végezte, és munkáiban a hagyomány és a modernitás ötvöződik. Több kiállítása is volt már a városban, és alkotásait mutatták már be Tokióban, Frankfurtban és Bolognában is. A fiatal művész a Magyar Alkotóművészek Egyesületének és a Magyar Illusztrátorok Társaságának is tagja. Kiállítása szeptember 8-ig látható.