Együttgondolkodás címmel rendeztek konferenciát a gyermekekért

  Együtt-gondolkodás címmel rendezett konferenciát a Fehérvári Civil Központban a Székes-fehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ Gyermekjóléti Központja és az Echo Innovációs Műhely. A tanácskozás célja az volt, hogy értékeljék az elmúlt időszak tapasztalatait, valamint javaslatot tegyenek a gyermekvédelmi munka hatékonyságának további növelésére.
2014.09.30. 11:02 |
 "Együttgondolkodás" címmel rendezett konferenciát a Fehérvári Civil Központban a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ Gyermekjóléti Központja és az Echo Innovációs Műhely. A tanácskozás célja az volt, hogy értékeljék az elmúlt időszak tapasztalatait, valamint javaslatot tegyenek a gyermekvédelmi munka hatékonyságának további növelésére.
A gyermekjóléti központok munkatársai számos súlyos problémával találkoznak a hétköznapok során, többek között egészségügyi, lakhatási gondokkal szembesülnek. A Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ Gyermekjóléti Központja az Echo-val közösen azért rendezett konferenciát, hogy a gyermekjóléti szakemberek megismerjék egymás kompetenciáit és ezáltal segíthessék egymás munkáját.
A konferencia megnyitóján Brájer Éva alpolgármester elmondta, sok ilyen beszélgetésre lenne szükség a gyermekjóléti kérdésekről. Kiemelte, hogy vannak akik önhibájukon kívül kerülnek olyan helyzetbe, hogy nem találnak kapaszkodót, kiutat, így nem lehet könnyű feladat segítséget nyújtani számukra, vagy eljárni gyermekeik érdekében. "A döntéshozók dolga a pénzügyi forrásokat megtalálni a gyermekvédelmi munkához és minél több szakembert biztosítani a feladatokhoz. De legalább ennyire fontosak ehhez a munkához az újszerű megoldások, az odafigyelés, a szakmai konzultációk, valamint a kommunikáció, információ és kreativitás is." - hangsúlyozta Székesfehérvár alpolgármestere, aki elmondta, hogy a gyermekjóléti dolgozók gyakran olyan nehéz feladatokkal is szembesülnek, mint a "szülők nevelése", hogy ezáltal jó hatással legyenek gyermekeikre is.
A nap folyamán számos érdekes előadást hallhattak a résztvevők. Bemutatta tevékenységét a Fejér Megyei Kormányhivatal Szociális és Gyámhivatala, a Székesfehérvári Járási Gyámhivatal és a Járási Népegészségügyi Intézet, valamint a bűnmegelőzésről is volt szó Dér Tibor rendőrszázados előadásában.