-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Együttműködési megállapodást kötött a kecskeméti, a szekszárdi, a veszprémi és a fehérvári múzeum
Szakmai együttműködési megállapodást írtak alá augusztus 14-én a négy megyei hatókörű városi múzeum vezetői Szekszárdon.
A múzeumok a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége szakmai szervezet tagjaiként eddig is folytattak szakmai egyeztetéseket, azonban a jelen együttműködés keretében igyekeznek szorosabbra fűzni a szálakat az ország középső területére vonatkozóan.
Mind a négy intézmény más területen rendelkezik erősebb adottságokkal. Az együttműködés egyik fő célja a szakmai kapacitások jobb kihasználása, ezáltal jobb eredmények elérése. A megállapodás értelmében a múzeumok a jövőben közös régészeti kutatásokat folytatnak, részt vesznek egymás gyűjteményeiben lévő leletanyag feldolgozásában. A közös kutatásaik közzététele érdekében konferenciákat, kiállítások szerveznek, kiadványokat adnak ki. A régészeti örökség megóvását, helyreállítását és bemutatását célzó szakmai és ismeretterjesztő programokat dolgoznak ki.
A négy intézmény évente összefoglalja és kiértékeli közös kutatási-tudományos tevékenységét
műhelymunka keretében, melynek első helyszíne a jövő évben Veszprém lesz.
A fényképen balról jobbra: dr. Rosta Szabolcs (Kecskeméti Katona József Múzeum), Ódor János Gábor (szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeum), Péterváry-Szanyi Brigitta (veszprémi Laczkó Dezső Múzeum), Pokrovenszki Krisztián (székesfehérvári Szent István Király Múzeum)