-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.22. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Együttműködési megállapodást kötött a kecskeméti, a szekszárdi, a veszprémi és a fehérvári múzeum
Szakmai együttműködési megállapodást írtak alá augusztus 14-én a négy megyei hatókörű városi múzeum vezetői Szekszárdon.
A múzeumok a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége szakmai szervezet tagjaiként eddig is folytattak szakmai egyeztetéseket, azonban a jelen együttműködés keretében igyekeznek szorosabbra fűzni a szálakat az ország középső területére vonatkozóan.
Mind a négy intézmény más területen rendelkezik erősebb adottságokkal. Az együttműködés egyik fő célja a szakmai kapacitások jobb kihasználása, ezáltal jobb eredmények elérése. A megállapodás értelmében a múzeumok a jövőben közös régészeti kutatásokat folytatnak, részt vesznek egymás gyűjteményeiben lévő leletanyag feldolgozásában. A közös kutatásaik közzététele érdekében konferenciákat, kiállítások szerveznek, kiadványokat adnak ki. A régészeti örökség megóvását, helyreállítását és bemutatását célzó szakmai és ismeretterjesztő programokat dolgoznak ki.
A négy intézmény évente összefoglalja és kiértékeli közös kutatási-tudományos tevékenységét
műhelymunka keretében, melynek első helyszíne a jövő évben Veszprém lesz.
A fényképen balról jobbra: dr. Rosta Szabolcs (Kecskeméti Katona József Múzeum), Ódor János Gábor (szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeum), Péterváry-Szanyi Brigitta (veszprémi Laczkó Dezső Múzeum), Pokrovenszki Krisztián (székesfehérvári Szent István Király Múzeum)