Eladott labdákkal magát büntette, mégis majdnem bravúrt ért el az Alcoa FKC

Fantasztikusan küzdött, és ötgólos hátrányból fordítva hárommal vezetett a második félidőben az Alcoa FKC az esélyesebb Érd ellen. Sajnos volt még fordulat a meccsben, nem utolsósorban azért, mert a fáradó fehérváriak sok hibával "ajándékozták meg" ellenfelüket, és a végén védekezésben is kihagyott a figyelmük. A döntetlent azonban így is megérdemelték volna, mert nem volt jobb semmivel az Érd.
Alcoa FKC - Érdi VSE 25-26 (11-13)
2012.03.16. 21:39 |
Konkoly Csaba az első másodperctől olyan vehemenciával és átéléssel gesztikulált a pálya szélén, mint aki pontosan tudja, az elvileg gyengébb játékerőt képviselő csapatának kell a támasz minden másodpercben. Igaza volt, hiszen elég bizonytalanul kezdett az Alcoa, de ez inkább támadásban volt igaz, mert védekezésben jól odatették magukat Triscsukék. Az első tíz, majd tizenkét perc is lepergett úgy, hogy alig kellett maguk mögé nyúlniuk a kapusoknak. Jegyezzük meg: az Érd hálóőre, Janurik ugyan jól védett, de gyakorlatilag hőst faragtak belőle a fehérváriak, mert ha egy kapus két kézzel kapkodja le a lövéseket, akkor azok nem is lövések igazán... A nézőtérről az egykori világválogatott Rácz Mariann instruálta a fiatal kapust, de amikor végre jött néhány jól helyezett, "éles" labda, akkor bizony hiába tette...

Kár, hogy addigra már hátrányban volt az Alcoa, mert a félidő közepére elkapta a fonalat az Érd, Vincze Melinda elszomorította néhányszor tavalyi csapattársait. Olyannyira nem ment a hazaiaknak, hogy 6-11 is állt a táblán - innen kezdte meg a felzárkózást a Fehérvár. Amelyben Nikcsevics teljesen indiszponáltan játszott, és sajnos a helyére beálló Kuhinkó sem oldotta meg a jobbátlövő-problémát. Tilinger és Triscsuk azonban igazi vezéregyéniség volt, nekik, valamint az érdi kapusnál is jobban védő Szikorának volt köszönhető, hogy látótávolságban maradt a Konkoly-csapat. Sőt, a második félidő elején egyenlített! Ekkor igazán keményen, gyorsan és pontosan játszottak a hazaiak, Januriknak pedig hozzászagolni sem sikerült a lövésekhez.

Tanácstalanná vált az Érd, Szikora szinte mindent megfogott, de előfordult, hogy Tóth Tímeát Triscsuk egyszerűen betakarta... A félidő közepén úgy is három gól lett az előny, hogy bántóan sok technikai hiba, eladott labda akasztott meg több fehérvári akciót. Többször is támadhattak a kék mezesek a négygólos előnyért, s talán ha egyszer összejön... De nem jött, sőt, a fáradtsággal a hibák száma nőtt. Lelkes ziccert lőtt a kapusba, Vincze ellenben három gólt szerzett zsinórban - és megint egyenlő volt. A végjáték őrült adok-kapokat hozott, az utolsó percbe döntetlennel mentek be a felek, és gólváltás, Tilinger hetese után így álltak húsz másodperccelk a vége előtt is. Csakhogy az Érd az egész meccsen jól játszó Kovács révén még betalált, aztán Tóth taktikusan letarolta Lelkest, amivel ugyan pirosat húzott ki a bírók zsebéből - de el is döntötte a meccset. Megérdemelte volna az egyik pontot az Alcoa FKC, hiszen semmiben nem nőtt föléje az Érd, de nagy árat fizetett néhány elszórt labdáért. Nem mintha odaát nem lett volna ilyen - a sors most mégis a vendégeknek kedvezett.
További rossz hír, hogy a Debrecen meglepetésre legyőzte a Siófokot, így egy fordulóval az alapszakasz vége előtt még mindig nem biztos az Alcoa nyolcba jutása.
Alcoa: Szikora - Niksics 1, Nikcsevics, Tilinger 7 (1), Horváth B. 2, Triscsuk 6 (2), Becséri. Csere: Kuhinkó 1, Vaszari 3, Rádl 2, Lelkes 3.