-
Játékmúzeum az ünnepek alatt
A két ünnep között is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum a Hiemer-házban. A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye december 22-ig látogatható, majd január 6-án nyitnak újra.
2025.12.18. -
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.18. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Elcsendesedés a Szentírással - XII. Újszövetség maraton a Vörösmarty Színházban
A XII. Újszövetség Maraton a hagyományokhoz hűen ünnepi gyertyagyújtással indult, amin a keresztény egyházak képviselői, a város és a színház vezetői vesznek részt.
Szikora János színházigazgató elmondta, hogy a színpadon azok a gyermekrajzok láthatók a háttérben a felolvasás alatt, amelyet általános- és középiskolások számára hirdettek meg és Jézus élete által ihletett művek készítésére kérték a diákokat. A legjobb pályaművekből kiállítás is nyílt a Vörösmarty Színház galériáján. A rajzok láthatóak lesznek az egész adventi időszak alatt.
Székesfehérváron, advent első vasárnapján az Újszövetség maraton keretében a Vörösmarty Színház nagyszínpadán Jézus életét idézik meg az evangélium részleteinek felolvasásával.
Szép hagyomány, hogy az Újszövetség felolvasásával indítjuk az első adventi hétvégét, mert a várakozás időszakában az a célunk, hogy lélekben és szívben is felkészülhessünk karácsony szent ünnepére – mondta Cser-Palkovics András Fehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott a Vörösmarty Színháznak, hogy lehetőséget ad minden évben erre a nagyon szép programra.
Advent különlegesen szent időszak, aminek minden ember érezheti különlegességét és megtalálhatja azokat az ajándékokat, amiket ez az idő hoz számunkra. Az elcsendesedést, az egymás felé fordulást, az élet értelmén való elgondolkodásnak a lehetőségét és ebben biztosan segít minket, ha a Szentírás szavain is elmélkedünk – hangsúlyozta Spányi Antal megyéspüspök.
Az Újszövetség maratonon 40 evangéliumi történet hangzott el a színpadon, a felolvasások között pedig a Vox Mirabilis kamarakórus és a Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium diákjai adtak kis koncerteket. A felolvasás alatt a színház előcsarnokában kézműves foglalkozással várták az érdeklődőket.