Eldőlt a továbbjutás – papírforma diadal az EHF-Kupában

Kiemelt együttesként az EHF-Kupa harmadik fordulójában kapcsolódott be a címvédő Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda csapata a nemzetközi kupasorozatba. A fehérváriak az osztrák bajnokság negyedik helyezettjét, a Tecton Wat Atzgersdorfot fogadták a legjobb 32 csapat között. Sok hibával kezdte mindkét alakulat a mérkőzést, majd a Cornexi ellépett ellenfelétől, igazolva a papírformát. A félidőben már 14 gól volt a differencia a két csapat között, úgy, hogy a vendégek mindössze négyszer vették be Sugár kapuját. Fordulás után Szabó Edina bátran variálta együttesét, szóhoz jutottak a fiatal újoncok, Tápai Andrea és Tilinger Tamara is. A Cornexi-Alcoa már a jövő heti visszavágó előtt eldöntötte a továbbjutást, hiszen 22 góllal verte a szerény képességű Atzgersdorfot. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Tecton Wat Atzgersdorf 37-15 (18-4)

2006.01.08. 18:54 |

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Tecton Wat Atzgersdorf 37-15 (18-4)

Székesfehérvár, 1800 néző
 Vezette: Pavicevic, Raznatovic (szerb-montenegróiak)

Cornexi: Sugár – Kenyeres 5, Tápai Sz. 8/2, Siti 1, Szabó V. 2, Kordyuk 4, Balogh 6/2. Csere: Tilinger 1, Õri 4, Tápai A. 1, Pádár 1, Vijunaite 2, Fekete (kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Atzgerdorf: Hrdlicka – T. Gams 2, Moravanska 5/2, Császár, Umreich 1, Zierk 4, Kostkova 2. Csere: Friedl, Trummer, Skazlic, S. Gams, Vancova 1, Franz (kapus), Feuerfeil (kapus). Vezetőedző: Lubomir Popluhar

Kiállítások: 10 ill. 8 perc