Elődöntős az Albacomp - húsz ponttal győztünk a Falco ellen

Az Albacomp második félidei jó játékának köszönhetően húsz ponttal megnyerte a Falco elleni ötödik meccset. Mindent megpróbált a Falco, fel is jöttek tíz pont körüli különbségre Bence Tamás játékosai, de nem engedett a szorításból már az Albacomp. Magabiztosan hozta az utolsó hazai találkozót, ezzel bekerült az elődöntőbe.
Albacomp – Falco-SZOVA KC Szombathely 80–60 (24–22, 14–14, 21–10, 21–14)
2011.04.20. 20:36 |

Alba Regia Sportcentrum, 1600 néző
V.: Cziffra, Ádám, Benczur (Zsiros)

Albacomp: SIMON B. 8, HANGA 17/6, CROCKER 26/9, KELLER Á. 10, Jones 6. Csere: Hendlein 4, Madár 3/3, Antal, Hollis 3/3, Bódi 3/3

Falco: KÁLMÁN 12, Doyne 11/9, Will 5/3, Gosa 7/3, ALEKSZEJEV 15. Csere: Pankár 3/3, Harazin 6, Simon L. 1, Jarosevit

A mérkőzés tétjéhez méltó hangulatban kezdődött a meccs Fehérváron. Gosa köszönt be először a fehérvári gyűrűbe, de nem kellett sokáig várni az Albacomp válaszára sem. A negyedik percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az azt követő támadásokban akadozott a Falco gépezet, az Alba részéről viszont Toni Crocker extázisban szállította a pontokat így hét ponttal sikerült meglépnie a hazaiaknak. Doyne hárompontosainak és betöréseinek köszönhetően viszont tudta tartani a lépést a szombathelyi alakulat. Az utolsó percek a vendégeknek kedveztek mivel az Albacomp kapkodott a támadásban és nem tudta akaratát pontokra váltani. 24-22 lett az első negyed vége.

A szoros eredmény és néhány véleményes bírói ítélet miatt a feszültség az egekbe szökött a Gáz utcába. A csapatok igyekeztek a szünetig mindent kiadni magukból, a szurkolóknak nem lehetett panaszuk kedvenceikre. A Falco szívósan kapaszkodott, az Albacomp is megtett mindent a siker érdekében, bár a büntetők tekintetében alakulhatott ki hiányérzetük a hazai szurkolóknak. A második negyedet egálra hozták a csapatok így a félidei eredmény 38-36 lett.

A harmadik negyedre egy sokkal motiváltabb Albacomp jött ki. Támadásban még mindig egy kicsit kapkodós volt a játék, de védekezésben parádésan teljesített a csapat nem sok teret engedve vendégeiknek. A lassan őrlő Alba „malom” tizenhárom pontos különbséget hozott Dzunics mester tanítványainak. így 59-46-os eredménnyel vághattak neki a csapatok az utolsó negyednek.

Mindent megpróbált a Falco, fel is jöttek tíz pont körüli különbségre Bence tamás játékosai, de nem engedett a szorításból már az Albacomp. Magabiztosan hozta az utolsó hazai találkozót.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: Ma ugyanúgy játszottunk mind eddig a hazai mérkőzéseinken. Rengeteg energia lett mozgósítva a pályán, helyenként egész jó játékkal. Sikerült legyőznünk egy nagyon komoly ellenfelünket. Minden elismerésem újfent a fiúkat illeti, ilyen hozzáállással nem lehet veszíteni. Köszönjük nagyszerű közönségünknek a bíztatást!