Elfogadták a város Gazdasági Programját - rendkívüli ülést tartott a közgyűlés

Csütörtökön rendkívüli ülést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, az ülésen elfogadták a város 2020-ig tartó Gazdasági Programját, amelynek legfontosabb pontjai között Székesfehérvár gazdasági erőcentrummá fejlesztése, valamint a városban elérhető társadalmi és jóléti szolgáltatások, közszolgáltatások minőségének javítása szerepel. Arról is döntöttek a képviselők, hogy támogatják a maroshegyi posta áthelyezését és fejlesztését. Zárt ülésen írtak ki közbeszerzési eljárást egy, a Sóstó Ipari parkon belül megvalósuló kerékpárút kiépítésére.
2015.07.23. 12:15 |
Csütörtökön rendkívüli ülést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, az ülésen elfogadták a város 2020-ig tartó Gazdasági Programját és arról is döntöttek a képviselők, hogy támogatják a maroshegyi posta áthelyezését és fejlesztését. Zárt ülésen írtak ki közbeszerzési eljárást egy, a Sóstó Ipari parkon belül megvalósuló kerékpárút kiépítésére.
KÉPGALÉRIA
Első napirendi pontként Székesfehérvár Megyei Jogú Város 2015-2020 közötti Gazdasági Programjáról tárgyaltak a képviselők. A közgyűlés elfogadta a programot, amelynek legfontosabb pontjai között Székesfehérvár gazdasági erőcentrummá fejlesztése, népességmegtartásának és térségi szerepkörének erősítése, valamint a városban elérhető társadalmi és jóléti szolgáltatások, közszolgáltatások minőségének javítása szerepel. A dokumentum a 2014-2020 közötti időszakra alapozza meg a város jövőképét, és határozza meg azokat az irányokat, amelyeket a megnyíló uniós források felhasználásánál követ majd az önkormányzat.
Székesfehérvár polgármestere a napirendi pont tárgyalásánál kiemelte, fontosnak tartja, hogy ne az állandó lakosságszám, hanem a vonzáskörzet és agglomeráció mérete legyen fokmérő, mivel ez jelzi a tényleges feladat-ellátási kötelezettségét a városnak. Hangsúlyozta, hogy mintegy 267 ezer ember kötődik Fehérvárhoz a napi munkába járás, vagy iskola kapcsán, ezzel Fehérváré az ötödik legnagyobb agglomeráció Budapest, Debrecen, Miskolc és Pécs után.
Márton Roland képviselő a program kapcsán arra tett javaslatot, hogy a városnak programként kellene kitűznie a munkabérek növelésének előmozdítását, például a helyi adórendszerrel is ösztönözve a kollektív bérmegállapodásokat. Égi Tamás alpolgármester kiemelte, hogy vállalkozásbarát környezet alakult ki Székesfehérváron. Felidézte, hogy a 90-es években alacsony összeszerelési kultúra honosodott meg a városban, ennek kiváltása zajlik ma. Pozitív példaként említette a Sapa Profiles Kft-t, amely az egyszerű profilnyomás helyett ma már az Audinak és a Jaguárnak készít alkatrészeket.
A képviselők döntöttek arról is, hogy az önkormányzat mintegy 10 millió forinttal támogatja a maroshegyi posta költözését és ezzel egy ügyfélbarát szolgáltató hely kialakítását. Az új helyszín a Balatoni út 44-46, ahol az eddigi szűk helyiségben működő háromablakos hivatalt, egy öt munkaállomásos váltja fel, és jelentősen növekszik a postahivatal területe is, mintegy 130 négyzetméterre. Így tágas, modern hivatalban intézhetik ügyeiket a Maroshegyen élők.
 
A közgyűlésen döntöttek a Városkártyához kapcsolódó kedvezményekről is, amely a városhoz tartozás kézzelfogható előnyeit biztosítja a fehérváriak számára. A kártya a helyi kereskedők és a vásárlók összefogását segíti elő, és jogosult lesz használatára minden székesfehérvári lakóhellyel rendelkező nagykorú személy a 2015. augusztus 1-je és 2016. december 31-e közötti időszakban. A városkártya augusztus 1-től 50%-os kedvezményt biztosít a Szent István Király Múzeum intézményeiben a belépőjegy árából és mindössze 100 forintért lehet beiratkozni aVörösmarty Mihály Könyvtárba is. Esetileg döntenek a kedvezményekről a belépődíjas önkormányzati rendezvényeken és a Csitáry G. Emil uszoda egyes szolgáltatásait is kedvezménnyel vehetik igénybe afehérváriak.
 
A közgyűlésen döntöttek a Sóstói Stadion stadionrekonstrukciós program megvalósítása érdekében a kivitelezéshez szükséges tervek felhasználási jogának megszerzéséről is. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy mintegy 70%-al olcsóbban készülhetnek el a tervek, amelynek műszaki tartalma egy 14 ezer fő befogadására alkalmas stadion csak ülőhelyes fedett lelátóval, főépület öltözőkkel, VIP szektorokkal és a média számára megfelelő területekkel, irodákkal, valamint egy UEFA és MLSZ szabványoknak megfelelő labdarúgó pálya 105méter X 68 méteres tiszta játéktérrel, élőfűvel. A napirend kapcsán Mészáros Attila alpolgármester leszögezte, hogy a város építteti a stadiont és a beruházás nem csak az élsportot szolgálja, hanem a városrész és a Sóstó természetvédelmi övezet rehabilitációját is.
 
A közgyűlés döntése alapján megindulhat a közbeszerzési eljárás a Krasznai köz burkolat - és vízelvezetési javítási munkáinak kivitelezésére, valamint a Királysor - Géza utca körforgalom kiépítésére.
Javaslat hangzott el Székesfehérvár Integrált Területi Programjával kapcsolatos intézkedések megtételére is. A képviselők egyetértettek abban, hogy jó lenne minél hamarabb látni a kiírásokat, hogy tartható legyen az ütemterv és szeptember - október hónapban megtörténjenek a pályázati kiírások.
 
Zárt ülésen több közbeszerzési eljárásról döntött az önkormányzat. dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a Sóstó Ipari parkon belül kerékpárút kiépítésére írtak ki közbeszerzési eljárást. „Régóta várt fejlesztésről van szó, hiszen az ország egyik legnagyobb ipari parkjáról beszélünk és kerékpárral is járhatnának munkába a dolgozók, ha ehhez megteremti a város a biztonságos feltételeket. A támogatási döntés még nem érkezett meg, de lefolytattuk a közbeszerzési eljárást, annak érdekében, hogy december 31-ig meg tudjuk valósítani a beruházást pozitív döntés esetén.” – tette hozzá Székesfehérvár polgármestere.