Elhozott egy pontot az ETO Parkból a Videoton

Az első látogatott az tizenötödikhez, de rangadó volt ez a javából, hiszen a bajnoki címvédő Győrnél vendégeskedett a Videoton. Az eddig gyengélkedő hazaiak a meccs elején többet támadtak és vezetést is szereztek. Juhász Roland egyenlített, vagyis szünetig semmi nem dőlt el. Utána sem, hiába volt határozottabb és valamivel veszélyesebb a Vidi, A döntetlennel továbbra is kilenc ponttal több áll a fehérváriak neve mellett a bajnokságban.
Győri ETO - Videoton 1-1 (1-1)
2013.08.25. 22:30 |

Érezhetően óvatos és görcsös volt a Győr a meccs elején, és Kleinheisler tehetett volna róla, hogy a görcs tovább erősödjön, de a 4. percben jó helyzetből leadott lövését védte Kamenár. Innentől viszont többet kezdeményezett a Győr, aminek először a 14. percben lett ziccer az eredménye, de Pátkai az Andrics beadása és Stopira mentése után elé kerülő labdát az üres kapu fölé lőtte. Három perc múlva Völgyi tesztelte Calatayud éberségét, a spanyol kapus hárította az éles szögből küldött lövést - viszont a szöglet után tehetetlen volt. Lipták emelte vissza az ötös sarkáról az elé kerülő labdát, Pátkai pedig egy méterről fejelt a léc alá. Kezdeményeznie kellett a hátrányba kerülő Vidinek, de majdnem az ETO szerzett újabb gólt, Varga lendületes elfutása után Andrics a kapufát találta el. Válaszként Alvarez tekerése lepte meg kis híján az elmélázó Kamenárt, a 35. percben pedig megmutatta a Vidi, hogy Fehérváron is van hatásos szöglet-variáció. Kleinheisler lőtte be a labdát balról, Juhász pedig kapásból, öt méterről vágta a kapuba. Enyhe győri mezőnyfölénnyel telt a maradék idő az első félidőben, gól nélkül.
Az egyre jobban szakadó eső sem könnyítette a csapatok dolgát, a stadion egyetlen, nem fedett szektorában elhelyezett fehérvári szurkolókat, hangerejük alapján nem zavarta az időjárás.Tökéletes hangulatukhoz csak újabb Vidi-gól hiányzott, ez Kleinhesler labdaszerzésénél akár össze is jöhetett volna, de a lövés gyengére sikerült. A másidk félidőben ezzel együtt a Vidi akarata érvényesült, a hazaiak tanácstalan adogatása nem jelentettg veszélyt, csak a 61. percben Andrics keresztbe lőtt labdájánál, majd Lipták fejesénél kellett izgulniuk a fehérváriaknak. A Vidi ellenben valódi ziccert hibázott a 64. percben, a csereként beálló Zé Luis előkészítése nyomán Nikolics a kapuval szemben megnézhette, hova küldje a labdát - de Lipták lábára lőtte. A hajrában Gyurcsó szabadrúgása nem sokkal ment mellé - maradt az 1-1, ezzel pedig a két csapat közti 9 pontos különbség is a táblázaton.

Videoton: Calatayud - Szolnoki, Juhász (Vitor Gomes), Vinícius, Stopira - Sándor, Caneira - Kovács, Kleinheisler (Gyurcsó), Alvarez (Zé Luis) - Nikolics.
Gl.: Pátkai, illetve Juhász.