-
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25. -
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10.
Elkészült az Alba Bástya új központja – minden intézményegység az Irányi Dániel utcai épületbe költözik
A beruházás során megvalósult az akadálymentesítés, és az épület mellett az udvar is megújult.
Az Irányi Dániel utca 4. szám alatti utcafronti épület és környezete a TOP-6.6.2.-16 és a TOP-6.5.1.-16 kódszámú pályázat keretében elnyert támogatással, bruttó 705.484.783 forintból újult meg. Az önkormányzati tulajdonú – korábban oktatási célokat szolgált – épület a felújítást és korszerűsítést követően az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ otthona lesz.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) kiemelt célja a helyi szinten elérhető, fenntartható és magas színvonalú önkormányzati közszolgáltatások biztosítása, kiemelten az egészségügyi és a szociális alapszolgáltatás területén, megteremtve a szolgáltatásnyújtás megfelelő infrastrukturális feltételeit. Ez valósult meg az Alba Bástya esetében is, hiszen nemcsak méltó körülmények közé költöznek, hanem a város számos pontján található irodákból, helyiségekből egy közös intézménybe kerülnek. (Egyedül a Sütő utca 12. szám alatti központi iroda marad a helyén.)
„Kétezer négyzetméteres az ingatlan, ami teljesen megújult. A pincétől a padlásig megújult minden, csak a szerkezet maradt az eredeti. Emellett megtörtént az akadálymentesítés, és a gépészet, az energiahatékonyság szempontjából is teljesen 21. századi lett az épület. Mintegy nyolcvan kolléga munkahelyét fogja jelenteni ez a Központ, nagyon sok ellátott számára pedig azokat a szolgáltatásokat fogjuk tudni itt biztosítani, amelyeket az Alba Bástya nagyon magas szakmai színvonalon és immár jó minőségű környezetben nyújthat majd. A ’gondoskodó városnak’ egy nagyon szép megjelenése ez az épület.” – fogalmazta meg dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki hétfőn nézte meg a felújított központot. Köszönetet mondott a kivitelezőknek, a tervezőknek és a projektet végig vivő szakembereknek is.
A 13 hónapig tartó felújítási munkák során, az új funkcióhoz igazodva az épület – a belső terek átalakításával, a padlóburkolat cseréjével – teljesen megújult.
A pályázat része volt a tetőszerkezet cseréje, valamint az azbesztmentesítés után új kerámia tetőfedés készült. Az energetikai korszerűsítés részeként új nyílászárókat építettek be, és a homlokzati felületek hőszigetelése is megtörtént. Az épületet rákötötték a városi távhőhálózatra, valamint a teljes villamosenergia-hálózat cseréje is megvalósult.
Az akadálymentesítés keretében az ingatlan előtt és a belső udvaron 1-1 akadálymentes parkoló létesült, ahonnan megfelelően kialakított közlekedőfelületeken és az előírásoknak megfelelő méretű nyílászárókon keresztül, biztonságosan megközelíthető az épület. A belső terekben az akadálymentes közlekedéshez új személyfelvonót és emelőberendezést telepítettek, valamint új, mozgáskorlátozottak számára kialakított vizesblokk készült. Az infokommunikációs kialakítás során is figyeltek a fogyatékkal élőkre: eligazító táblák, a látássérülteket speciális burkolati jelek segítik, a helyiségek neveit Braille-írással is feltüntették, a hallássérültek számára pedig hangerősítő rendszerrel biztosítják a tájékozódást.
A földszinten került kialakításra az ügyféltér és a hozzá kapcsolódó helyiségek. Az emeleten a Központot kiszolgáló igazgatási, üzemeltetési funkciókat ellátó kollégák kerülnek elhelyezésre, valamint a szakmai munkát végzők is az emeleti „office” részlegben fognak dolgozni. Az épületben található kb. 100 fős nagy előadóterem a fejlesztés után is megtartja funkcióját, biztosítva ezzel a havi rendszerességgel megtartandó kisebb-nagyobb konferenciák, előadások, járási értekezletek, jelzőrendszeri szakmaközi megbeszélések, megyei módszertani fórumok, éves gyermekvédelmi tanácskozások helyszínét.
A pályázat lehetőséget ad új eszközök, bútorok (pl. terek otthonos berendezése, irodai bútorok), berendezési és felszerelési tárgyak, IKT eszközök (pl. asztali számítógépek, laptopok, projektor) beszerzésére is. Ezek várhatóan nyárig megérkeznek, ám már addig is az új helyszínen működik majd – a tervek szerint májustól – az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ.
Létszámbővítésre is lesz lehetőség, a jelenleg 74 fős dolgozói létszám 80 fölé emelkedik a Központban.
„Jelenleg a városban tizenhat telephelyünk van, ebből egyet hagyunk csak meg, a többi helyszínről az összes kollégám, akikkel együtt dolgozunk a fehérváriakért, egy helyszínen tud majd dolgozni. Ez is egy hatalmas lépés, nem is beszélve arról, hogy ez a Szociális Szolgáltató Központ annyira magas színvonalon lett kialakítva, annyira a család- és gyermekjóléti szolgáltatási szakmai szempontok figyelembevételével készült, hogy mind a minőség, mind a hatékonyság még magasabb lehet majd ebben az intézményben.” – mondta el Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője. Mint kiemelte: áprilisban el is kezdik a szakaszos költözést, szeretnék már májusban birtokba venni az Alba Bástya új otthonát.
Az épület két oldalán elhelyezkedő belső udvarok felújítása is megtörtént, valamint az új funkcióhoz kapcsolódóan egy kombinált játszóeszköz is segíti a gyermekekkel való foglalkozást.