Elkészült és használható az uszodában az új kültéri fedett medence

Új fedősátrat kapott a Csitáry G. Emil Uszoda és Strand kültéri fedett medencéje. A 200 millió forintos beruházást TAO támogatásból és városi forrásból finanszírozták: az alumíniumvázas sátor korszerűbb, világosabb az eddiginél, és melegebbet biztosít. 
2021.12.03. 13:01 |
Elkészült és használható az uszodában az új kültéri fedett medence

A beruházásnak köszönhetően megkétszereződik a használható vízfelület nagysága az ősztől tavaszig tartó időszakban, így a nap minden szakában lesz szabad vízfelület a látogatók részére is.

A régi sátor csak egy vastagabb fólia volt, aminek nem volt hőszigetelése. Most viszont az oldalsó, hőszigetelt panelok mellett a tető is hőszigetelt, ugyanis a négy rétegű ponyva között levegőt áramoltatnak a két külső rétegben, ami nagyságrendekkel kevesebb hőveszteséget jelent a korábbi egyrétegű ponyvához képest.

A beruházást bemutató sajtótájékoztatón Mészáros Attila alpolgármester elmondta: a korábbi, felfújható sátor már több mint tíz éves volt. A Városgondnokság a Fehérvári Vízilabda Sportegyesülettel közösen, TAO támogatás és városi forrás bevonásával végezte a 200 milliós felújítást, melynek köszönhetően a versenyzők, az utánpótlás- és a szabadidősport tekintetében megkétszereződik a használható vízfelület nagysága, ami nagyon hasznos az uszodát használó sportolók és civil úszók számára egyaránt. Az alpolgármester hozzátette, a beruházás 30 százalékát a Városgondnokság az Önkormányzattal együtt biztosította, a többi pedig társasági adókedvezményből valósult meg a Fehérvári Vízilabda Sportegyesület jóvoltából. A medencét december 1-jétől használhatják a sportolók, és a látogatók számára mindig biztosítanak két sávot.

Általában ezek a sátrak jóval keskenyebbek, azonban a fehérvári 62.5 méter hosszú és 28.5 méter széles, amiben sokkal kényelmesebben el lehet férni.

Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője elmondta: 2018-ban megújult, kibővült a strand, idén nyárra a nagymedence, most pedig a fedősátor, ami a korábbinál kényelmesebb, nem kell felfújni, hiszen fixen áll a váznak köszönhetően. Az államtitkár köszönetét fejezte ki a Városgondnokságnak és a Fehérvári Vízilabda Sportegyesületnek.

A fűtés is sokkal egyenletesebb, ugyanis a meleg levegő befúvó cső végigfut a medence fölött és kisebb lyukakon oszlatja szét a medencetérben a hőt, ahol ezáltal melegebb is van, mint korábban.

Bozai István városgondnok köszönetét fejezte ki a város támogatásáért és a kormányzati segítségért, ami nélkül ez a beruházás önálló városi finanszírozásból nem valósulhatott volna meg. A sportolók két éve nem tudták használni a sátorral fedett medencét, melynek egyrészt a pandémia, másrészt az állagromlás volt az oka. 

A mostani sátor mintegy harmadával kevesebb energiát fogyaszt, mint a régi és a világítás is jóval korszerűbb, nagyobb fényt biztosít, ráadásul az ablakoknak köszönhetően ha kint süt a nap fel sem kell majd kapcsolni a lámpákat. Az új LED-es égők egyenként 120 wattosak.

A Fehérvári Vízilabda Sportegyesület elnöke, Gyöngyösi István arról számolt be, hogy számukra új időszámítás kezdődik, most először tudják megoldani az edzéseken a korosztályok szerinti bontást, és nem kell 4-5 év korkülönbségű gyerekekkel egy csoportban dolgozni. Az új, fedett medence melegebb, világosabb és nagyobb az előzőnél, és az üzemeltetése is olcsóbb lesz.

A sátrat akár teljesen is el lehetne bontani tavasszal és ősszel felépíteni, de a tervek szerint a mobil oldalfalakat veszik csak ki a nyári szezonra.

A városi uszoda építése 1983-ban fejeződött be, míg a kültéri strandmedencéket az 1970-es években újították fel. A megnövekedett lakossági igények miatt 2008-ban a strandi nagymedence fölé légtartásos sátrat készítettek a téli időszakra. Az igénybevétel és a szerelvények elöregedése miatt idén felújították a kinti medencét, ezt követte a sátor cseréje azzal, hogy a medence fölé korszerű, aluvázas sátor került. 

Városfejlesztés

  1. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  2. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  3. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.
  4. Megújul a könyvtár

    Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.

    2024.12.10.