Elmaradt a Cornexi-bravúr a Ferencváros otthonában

A vállsérüléssel bajlódó Tápai Szabina nélkül, mégis akár újabb bravúr bemutatására készen kezdte a Cornexi-Alcoa-HSB Holding utolsó előtti mérkőzését az idei bajnokságban. A felsőházi rájátszás ötödik fordulójában a Budapest Bank-FTC vendégeként léptek pályára a fehérváriak nagy csatát sejtetve, hiszen a Fradi a bajnoki címért, a Cornexi pedig a bronzéremért lohol. Nagy iramban kezdtek a csapatok, azonban az első percekben mindkét oldalon csak a kapusok remekeltek, Fekete Csilla és Pastrovics Melinda is bravúrt bravúrra halmozott, majd a harmadik perctől már a mezőnyjátékosok is örülhettek egy-egy találatnak. Budapest Bank-FTC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 33-30 (18-13)
2007.05.19. 23:11 |

A vállsérüléssel bajlódó Tápai Szabina nélkül, mégis akár újabb bravúr bemutatására készen kezdte a Cornexi-Alcoa-HSB Holding utolsó előtti mérkőzését az idei bajnokságban. A felsőházi rájátszás ötödik fordulójában a Budapest Bank-FTC vendégeként léptek pályára a fehérváriak nagy csatát sejtetve, hiszen a Fradi a bajnoki címért, a Cornexi pedig a bronzéremért lohol.

Nagy iramban kezdtek a csapatok, azonban az első percekben mindkét oldalon csak a kapusok remekeltek, Fekete Csilla és Pastrovics Melinda is bravúrt bravúrra halmozott, majd a harmadik perctől már a mezőnyjátékosok is örülhettek egy-egy találatnak. Fekete kapus bizonyult engedékenyebbnek, mert lassacskán kétgólos vezetésre tett szert a Ferencváros, azonban még mielőtt kísértett volna a „népligeti szindróma” – vagyis a Fradi-henger üzembe állítása -, egyenlítettek és fordítottak Kordyukék. Az előnyt nem sikerült sokáig tartani, Szucsánszki jól mozgatta a zöld-fehérek támadásait, s a szlovák különítmény aktivizálásával négy góllal elléptek a hazaiak. Szrnka Hortenzia – aki a meccs végén 10 találattal gyarapította idei termését -  hiába próbálta bombagóljaival tüzelni övéit, Pastrovics szinte megbabonázta a fehérvári lányokat, gondolatolvasóként hárította a vendég-labdákat. Természetesen Tóth Tímea sem maradt le a gólgyártásban, a Fradi idény végén a Hypohoz távozó klasszisa az első félidőben hét találattal terhelte meg a Cornexi hálóját, oroszlánrészt vállalva a Ferencváros félidei ötgólos vezetéséből. (18-15)

Fordulás után sem sikerült megtalálni a Fradi elleni szérumot, Pastrovics továbbra is kivédte a fehérváraik szemét, de Vura József lányai is hozzájárultak a zöldek portásának kiemelkedő produkciójához. Németh András együttese fokozatosan növelte előnyét, eleinte a hétgólos differencia látszott állandósulni, majd nyolccal, sőt, a 47. percben már tízzel is ment az FTC. Ekkor úgy tűnt, megint méretes zakóval lesz gazdagabb a Cornexi, azonban a Fradi kapust cserélt, jött Harisova, no meg a fehérvári gólok sora. Az Alcoa védekezése is szilárdult, Djeric is jól védett, elől pedig a hat gólig jutó Kordyuk vezérletével dobálták a gólokat a lányok. A Ferencváros tízperces gólnélküli időszakában a Cornexi három találatra megközelítette ellenfelét, de a robbantás kicsit késeinek bizonyult, mert közelebb férkőzni már nem sikerült. Pastrovics visszaállt, védett is, Tóh Tímea bedarálta 11 találatát is a mérkőzésen, a Cornexi játékosai pedig a végén azon bosszankodhattak, miért is hagyták ennyire ellépni a Ferencvárost…A Fradi 33-30-ra nyert, a bajnoki címet célba véve, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding pedig a Dunaferr ellen harcolhat a bronzéremért a pontvadászat utolsó fordulójában.

Budapest Bank-FTC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 33-30 (18-13)

Köbányai út, 800 néző
 Vezette: Jancsó, Marczinka

FTC: Pastrovics – Kirsner 3, Tóth 11/1, Szucsánszki 4/1, Uhrakova 5/1, Soós 1, Mravikova 5. Csere: Németh H., Szamoránszky P. 3, Szamoránszky A., Zácsik 1, Smidéliusz, Harisova (kapus). Vezetőedző: Németh András

Cornexi: Fekete – Kenyeres 1, Szrnka 10/1, Õri E. 3, Vijunaite 2, Pádár, Balogh 5/1. Csere: Trishchuk 2, Vaszari 1, Kordjuk 6, Valova, Lima, Djeric (kapus). Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 4 ill., 8 perc