Elmaradt a csoda - simán nyert a Dunaferr a Cornexi otthonában

A női kézilabda NB1 Fejér megyei rangadója mindig presztízsjelleggel bír, pláne akkor, ha mondjuk a Dunaferr NK a második a tabellán, míg a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn az aktuális ranglista negyedikje. A bajnokság 13. fordulójában az aranyéremről nagy valószínűséggel éppen szerdán a Győr ellen lecsúszó Dunaferr esélyesként érkezett Székesfehérvárra, hiszrn a Cornexiben több meghatározó játékos is a maródiak listáján volt kénytelen kívülről szemlélni a csapatok melegítését, de Fehérváron mindig lehet bízni a csodában. Most azonban már a találkozó elején megmaradtak a hazai érzületű nézők a valóság talaján, meg kell kellett maradniuk, mert a Dunaferr tulajdonképpen már az első félidőben eldöntötte a meccset…

2008.02.02. 22:15 |

A Szrnka Hortenziát már régóta, Kristina Trishchukot azonban most először nélkülöző Cornexi-Alcoa-Auto Bahn rettentő idegesen kezdett a Dunaferr vendéglátójaként, ennek fájdalmas eredményeként a dunaújvárosiak a tizenhatodik percben már kétszer annyi gólt termeltek, mint a hazaiak, 10-5 volt ekkor az állás. Vura József időt kért, de ez sem használt, a végére kilenc gólig jutó Ferling Bernadett vezérletével méginkább meglépett piros-fehér alakulat, a félidőben már nyolc gól volt a különbség.
 A Cornexi számára már ekkor elúszott a bajnoki pontokat szállító hajó, fordulás után a Dunaferr állandósítani tudta nyolcgólos előnyét. A fehérváriaknál szinte csak a litván légiósok vonszolták hátukon a csapatot, Vijunaite és Bernataviciute tüsténkedett, a kapusok enerváltan tevékenykedtek, míg támadásokban a szélsőjáték teljesen eltűnt a Cornexi repertoárjából. Vura mester két beállóssal próbálta megtörni a remekül záró vendégfalat, nem sok sikerrel. A végjátékban mindkét oldalon szóhoz jutottak a fiatalok – Emberovics Míra játéka bíztató volt – s a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn némileg kozmetikázta az eredményt, „csak” hat góllal kapott ki.

Cornexi-Alcoa-Auto Bahn – Dunaferr NK 28-34 (10-18)

Székesfehérvár, 1000 néző
 Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok) – Vaszari 1, Bernataviciute 5, Tápai, Vijunaite 7, Gordejeva, Balogh B 3/2. Csere: Mayer 2, Kamper 2, Emberovics 2, Lévai 2, Kiss 3/2. Vezetőedző: Vura József

Dunaferr: Ungureanu, Knezovic (kapusok) – Vincze 2, Laluska 7, Ferling 9/4, Borbás 2, Mörtel 6, Lovász 4. Csere: Tilinger, Berta, Balogh, Pigniczki 4, Sopronyi, Gáspár. Vezetőedző: Imre Vilmos

Kiállítások: 2 ill. 10 perc