Elmaradt az "Indián tánc" - győztek a Vadkanok

A Fehérvár Rugby Club felnőttjei vasárnap a Pécsi Indiánok otthonában vendégeskedtek. Az eredmény: 25-19 lett. A pécsi gárda újoncként szerepel a 2004 - 2005-ös bajnokságban, és eddig szoros mérkőzéseket játszott ellenfeleivel. A pécsi gárda mindent elkövetett hogy diadalmaskodjon, a mérkőzés utolsó percében 20 - 19-re megközelítette a vendégcsapatot, de véghajrában mégis a fehérvári legénység bizonyult jobbnak.

2004.10.05. 06:49 |

A fehérváriak a sok sérült ellenére ütőképes csapattal léptek pályára. Az első félidő eleje az erőfelméréssel telt, majd Teichtinger Z. 3 pontos büntetőjével megtört a "csend": 3 - 0. Az előnytől felbátorodva sorozatos támadások után Kertész P. céljával: 8 - 0. Teichtinger értékesítette a jutalomrúgást, így 10 - 0-ra elhúztak a Vadkanok.

Az indiánok csatabárdjukat előásva rohamra indultak, és 10 - 7-re feljöttek, majd egy vendég hiba révén 14 - 10 -re át is vették a vezetést, s tartották az első félidő végéig.

A szünetben a Vadkanok rendezték soraikat, kezdődhetett a második félidőt. Az irányítást megragadva a Vadkanok nagy öregje, Jakab T. célja további előnyhöz juttatta csapatát: 15 - 14. Az indiánok tovább járták harci táncuk, de egy sikeres labdaszerzéssel Török L. növelni tudta a kicsiny előnyt 20-14-re.

A pécsi gárda mindent elkövetett hogy diadalmaskodjon, a mérkőzés utolsó percében 20 - 19-re megközelítette a vendégcsapatot, de véghajrában mégis a fehérvári legénység bizonyult jobbnak, Kertész P. passzával az újonc irányító, Forgách O. beállította a 25 - 19-es végeredményt.