-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Elnöki támogatás a Fejér megyei mentők részére
750.000 forint értékű, életmentést segítő orvosi eszközökkel támogatta a Fejér megyei mentők munkáját a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, amelyet dr. Molnár Krisztián jelképesen ma adott át Reszegi Imre vezető megyei mentőtiszt, valamint Dr. Vörös Péter regionális igazgató részére a székesfehérvári mentőállomáson.
Dr. Vörös Péter regionális igazgató köszönte meg elsőként a felajánlást. Elmondta, hogy a most kapott eszközök nem a járvány okozta veszélyhelyzethez kapcsolódnak, hanem a mindennapi betegellátást segítik: „Ezekkel a speciális ollókkal a balesetben sérülést szenvedett személyek kimentését tudják majd egyszerűbben és gyorsabban elvégezni a kollégák. A biztonsági övek és a ruházat eltávolítását segítik a Raptorok.” Dr. Vörös Péter kiemelte, hogy a megyei közgyűlés és a mentőszolgálat együttműködése országos szinten is példaértékű.
Reszegi Imre az ünnepélyes átadón elmondta, hogy a támogatás nyomán Fejér megye valamennyi mentőegységébe, azaz harminc mentőautóba került egy ilyen olló: „Biztosak vagyunk abban, hogy Fejér megye bármely pontján ezek az eszközök a mentőautókban elérhetőek, és így e tekintetben a megye teljes lakossága szükség esetén azonos ellátást kaphat. Reméljük, minél kevesebb alkalommal kell használnunk az új eszközöket.”
A Fejér megyei mentők közel 420.000 beteget látnak el évente, és autóik közel 1.800.000 kilométert futnak. A napi terhelés országos szinten is magas, azonban kiemelkedően jól teljesítenek a helyi szakemberek. A mentőszolgálat minden nap százszázalékos szervezeti kapacitáson dolgozik, ami azt jelenti, hogy az adott területre előírt kocsiszámot minden nap teljes kihasználtsággal futtatják.
A mentőszervezetnek nem csak az anyagi segítség szükséges a mentőszolgálat hatékony működéséhez. A Közgyűlés elnöke éppen ezért arra kéri a megye lakosságát, hogy ingatlanjaikat lássák el házszám táblával, az önkormányzatok pedig helyezzenek ki útjelző táblákat, illetve frissítsék azokat, hogy a mentősök pontosan és még idejében oda tudjanak érni, ahol szükség van rájuk.