Előny az adogatónál - Az Albacomp győzelemmel kezdte a negyeddöntőt

Pénteken fehérvári összecsapással indult útjára a labda a férfi kosárlabda NB1rájátszásában. A három nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő első összecsapásán az alapszakasz tabellájának harmadik helyén záró Albacomp a hatodik Lami-Véd Körmend együttesét fogadta, s az első percekben el is engedte. A fehérváriak álmosan kezdték a rangadót, s ezt az agilis, a mérkőzés előtt egyébként már egy órával dobásokat gyakorló vendégek ki is használták. Az első negyedben már majdnem elúszott a kék-fehérek hajója, azonban a védekezés szigorításával sikerült visszakapaszkodni a fedélzetre, s az Alba 11 ponttal nyerte a párharc első mérkőzését. ALBACOMP – LAMI-VÉD KÖRMEND 79–68 (17–25, 16–11, 23–14, 23–18)
2007.04.28. 12:09 |
 Pénteken fehérvári összecsapással indult útjára a labda a férfi kosárlabda NB1rájátszásában. A három nyert mérkőzésig tartó negyeddöntő első összecsapásán az alapszakasz tabellájának harmadik helyén záró Albacomp a hatodik Lami-Véd Körmend együttesét fogadta, s az első percekben el is engedte.

A fehérváriak álmosan kezdték a rangadót, s ezt az agilis, a mérkőzés előtt egyébként már egy órával dobásokat gyakorló vendégek ki is használták. Az első negyedben már majdnem elúszott a kék-fehérek hajója, azonban a védekezés szigorításával sikerült visszakapaszkodni a fedélzetre, s a nagyszünetben már csak három pont volt a Körmend előnye. Matus Gábor csapatának jól jött a szünet, mert fordulás után már ellentmondást nem tűrően játszott a fehérvári alakulat, s a harmadik negyedben fordított is. Hiába játszott káprázatosan a körmendi Leslie – 38 pontig jutott a végére –, a záró játékrészben már nem engedte ki kezéből az irányítást a hazai együttes, s élve az otthoni pálya szolgáltatta előnyökkel 11 ponttal nyerte a párharc első felvonását.

ALBACOMP – LAMI-VÉD KÖRMEND 79–68 (17–25, 16–11, 23–14, 23–18)

Székesfehérvár, 2000 néző.
 V: Bodnár, Cziffra Cs., Pálla

ALBACOMP: MARCIULIONIS 9/3, LOWE 14/6, Phillips 10/3, BRIGITHA 14, BENCZE Z. 9.
 Cs: Horváth Á. 8/6, KÁMÁN 15/3, Góbi.
 Vezetőedző: Matus Gábor

KÖRMEND: LESLIE 38/18, FERENCZ 11/6, Fodor G. 3/3, Ledoux 5, VAVRA 7.
 Cs: Kutasi 1, Mujanovics, Trummer 3/3, Metelski.
 Vezetőedző: Sabáli Balázs

Kipontozódott: Brigitha (30. p.), Bencze Z. (37. p.), Ledoux (38. p.)

Az eredmény alakulása: 1. p.: 2–0. 5. p.: 6–13. 7. p.: 8–21. 9. p.: 17–21. 15. p.: 22–25. 17. p.: 28–28. 20. p.: 33–36. 25. p.: 39–41. 26. p.: 45–43. 28. p.: 45–47. 29. p.: 50–49. 30. p.: 56–50. 32. p.: 62–50. 35. p.: 64–57. 40. p.: 79–68

Mezőnybeli dobószázalék: 30/54, 56%, ill. 24/50 48%.
 Büntetők dobószázaléka: 12/20 60%, ill. 10/22 45%.
 Lepattanók: 26, ill. 21.
 Legtöbb lepattanó: Marciulionis 7, ill. Leslie 6.
 Legtöbb gólpassz: Marciulionis 7, ill. Vavra 4