Előnyt szerzett az Alba Volán a bajnoki döntőben

Egyelőre tartja magát elképzeléseihez az Alba Volán SC jégkorong csapata, a fehérváriak továbbra is veretlenek az OB1-es bajnokság rájátszásában, s ez jelen pillanatban azért óriási fegyvertény, mert a magyar liga már a döntő első mérkőzésén is túl van. Az Alba Volán a HC Csíkszereda otthonában, a Vákár Lajos Jégcsarnokban kezdte a négy győzelemig tartó döntő párharc első felvonását. HC Csíkszereda - Alba Volán 3-5 (1-2, 1-0, 1-3)
2008.03.14. 20:50 |

A kék-fehérek már az ötödik percben lefagyasztották a 2000 fős szeredai publikumot: Ocskay kétszer is betalált Polc kapus ketrecébe. A fehérvári villámrajtból aztán lassan ocsúdni kezdett a HC, s a harmad közepén gólra is váltott egy emberelőnyt, Bosak volt eredményes.
 A középső játékrészben a Csíkszereda egyenlített is, Kramny tette nyílttá a találkozót.
 A záró harmadban aztán egyértelművé tette a Volán szándékait, a 43. percben Ocskay már harmadik góljával – amit emberhátrányban jegyezhetett - szerzett vezetést, majd Palkovics Krisztián és Guntis Galvins is betalált, a harmad vendég-hármasára pedig csupán Petres tudott válaszolni. Az Alba Volán SC 5-3-as győzelmével előnyt szerzett a bajnoki döntőben. Folytatás vasárnap Csíkszeredában, majd 18.-án és 20.-án Székesfehérváron randevúznak a felek.

HC Csíkszereda - Alba Volán 3-5 (1-2, 1-0, 1-3)

Csíkszereda, 2000 néző, vezette: Trilar (SLO), Kovács B., Nagy A.

HC Csíkszereda: Polc - Nagy I., Blanár, Lőrincz L., Szabó I., Racek, Harabin, Kramny, K. Kovac, Petres, Bosak, Malinka, Pipa, Antal Zs., Virág Cs., Mihály, Scibran, Flinta, Bíró, Péter L., Molnár Zs., Fülöp R. (kapus). Vezetőedző: Marcel Ozimak.

Alba Volán: Hetényi – Tokaji, Horváth A., Vaszjunyin, Ocskay, Palkovics, Galvins, Svasznek, Kovács Cs., Sofron, Ftorek, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, Majoross, Benk, Allen, Borostyán, Fodor, Rajz. Vezetőedző: Ted Sator.

Gólok: 1:56: Ocskay (0–1). 5:36: Ocskay (Horváth A. – emberelőny, 0–2). 11:13: Bosak (K. Kovac, Harabin – kettős emberelőny, 1–2). 31:47: Kramny (ee., 2–2). 42:12: Ocskay (Palkovics – emberhátrány, 2–3). 54:55: Palkovics (2–4). 56:19: Petres (K. Kovac, 3–4). 56:55: Galvins (Kovács Cs., Ftorek, 3–5)