Emberhátrányban is magabiztos Videoton-győzelem a Pápa ellen

Ezúttal szinte alapcsapatával állt fel a Vidi, igaz, a pápaiak is, akik a bajnokságban pontot szereztek Fehérváron. Korán emberhátrányba kerültek a hazaiak, de ez nem látszott a játékon. Neto és Nikolics góljával a Ligakupa címvédője megszerezte első győzelmét az új kiírásban: Videoton - Lombard Pápa 2-0.
2012.09.08. 18:31 |
Ezúttal szinte alapcsapatával állt fel a Vidi, igaz, a pápaiak is, akik a bajnokságban pontot szereztek Fehérváron. Korán emberhátrányba kerültek a hazaiak, de ez nem látszott a játékon. Neto és Nikolics góljával a Ligakupa címvédője megszerezte első győzelmét az új kiírásban: Videoton - Lombard Pápa 2-0.

Kaposváron fiatalok, most viszont az alapcsapat kapott lehetőséget, hogy megszerezze a Ligakupában az első szezonbéli győzelmet. Nem volt éppen eseménytelen az első félidő, Szűcs Lajos szokásos bravúrjai mellett feljegyezhettük Mitrovics nagy kapufáját, Brachi kiállítását (Présinger vérző orra árulkodó volt...) - és azt, hogy az emberhátrány mintha nem is lett volna. A 30. percben Sándor ragyogó előkészítése után Renato Neto szerezte meg első gólját tétmeccsen a Vidi színeiben.
Szünet után a már többször látott szervezett védekezéssel ellensúlyozta a létszámhátrányt a Vidi, s mivel a Pápa azért nem Trabzonspor vagy Gent, a hatásos ellentámadásokban is jobban bízhattunk. Nem hiába, az 58. percben Sándor második remek gólpasszából Nikolics egy klasszikus kontrát fejezett be pontosan. Egy-két lövést a szezonban először kapuba álló Tujvelnek is fognia kellett, de komoly veszélyt nem jelentett a Pápa. Magabiztosan szerezte meg első győzelmét a sorozatban a Ligakupa címvédője.