Emelt fővel búcsúzott a Cornexi az EHF-Kupától – A Podravka jutott a négy közé

Kétgólos hátránnyal utazott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata a a horvátországi Kaproncára - a Podravka otthonába-, hogy kiharcolja az elődöntőbe jutást az EHF-Kupában. A két orosz játékvezető azonban nem támogatta a fehérváriakat ezen elképzelésükben, és a mérkőzés 13. percében egy nem a durvaság kategóriájába tartozó szabálytalanság miatt - biztos ami biztos - véglelges kiállítással sújtotta a Cornexi egyik gólvágóját, Balogh Beát... Podravka Koprivnica – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-24 (12-12)

2006.03.19. 00:08 |

Úgy tűnt, ezzel megpecsételődik a vendégek sorsa, azonban a fehérvári kézishölgyek káprázatos játékot produkáltak a folytatásban. A félidő hajrájában fordított a Cornexi, majd döntetlen állásnál vonultak pihenőre a csapatok, a második félidő elején csak egyetlen csapat volt a pályán. Sugár és Fekete bravúrt bravúrra halmozott a kapuban, jól működött a védelem, eredményesek voltak a támadások. A Podravka Koprivnica kilenc percen át nem talált a fehérvári kapuba, azonban Tápaiék is csupán háromszor vették be Stancin ketrecét. A Cornexi ledolgozta összetettbeli hátrányát, sőt, egygólos előnyre is szert tett, azonban a fór gyorsan elolvadt. Az elszántan küzdő alcoás lányok az utolsó tíz percre elfáradtak, Tápai kézsérülés miatt kivált a játékból, a horvátok pedig feltámadtak és nem engedték közel magukhoz a címvédőt.

A Podravka Vegeta Koprivnica 26-24-es győzelmével, négygólos összesített előnnyel jutott az EHF-Kupa elődöntőjébe, a Cornexi-Alcoa-HSB-Holding minden dícséretet megérdemlő csapata pedig már csak a Magyar Kupában vígasztalódhat idén.

EHF-Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés

Podravka Koprivnica – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 26-24 (12-12)

Kapronca, 500 néző
 Vezette: Borisov, Tarasikov

Podravka: Stancin – Vresk 5, Tatari 1, Naukovich 9, Palcic 2/2, Pasicnik 4, Golubic 1. Csere: Galkina(kapus), Koznjak, Hodak 1, Zebic, Gace, Franic 2, Seric 1. Vezetőedző: Josip Sojat

Cornexi: Sugár – Kenyeres 2, Tápai 6/3, Õri, Szabó 2, Kordyuk 4, Balogh 1. Csere: Pádár 7, Tilinger 2, Trishchuk, Vaszari, Vijunaite, Tápai A., Fekete(kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 14 ill.10 perc + véglelges (Balogh)