-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Emlékesttel tisztelegtek Csoóri Sándor születésének 90. évfordulóján
„Csoóri Sándoré rendkívül összetett életmű, hiszen elsősorban a költőt szokták emlegetni, ha a neve elhangzik. Teljesen jogosan, hiszen az 1945 utáni időszak egyik legfontosabb költői teljesítményét hozta létre, olyan társak mellett, mint Nagy László, Juhász Ferenc, a fehérvári Takács Imre és sokan mások.
Életműve szerves folytatása annak a nemzedéknek, amely talán Illyés Gyulával fémjelezhető elsősorban, a prózában pedig Németh Lászlóval.
Ugyanakkor a Csoóri-életműben a lírai megújulás, ha úgy tetszik lírai forradalom után, illetőleg vele együtt az esszéíró teljesítménye is rendkívül fontos.
Tudjuk, hogy nem csak irodalmi tárgyú esszéi fontosak, nem csak a történelmi, a II. világháború zámolyi történéseivel kapcsolatos írásai, hanem például azok az esszék is, amelyek a népköltészetről, népművészetről szólnak.” - összegzett Dr. Bakonyi István, irodalomtörténész, Csoóri Sándor Társaság elnöke.
„Nagy-nagy öröm, hogy az előző esztendő szeptemberében létrejött a Csoóri Sándor nevét viselő társaság, melynek célja, hogy ezt az életművet a felnövekvő nemzedékeknek átadja. Ha csak szűkebb pátriánkat, a Mezőföldet tekintjük, akkor Vörösmarty Mihálytól, Illyés Gyulán át eljutunk Csoóri Sándorhoz. Akikről nyugodtan mondhatjuk, hogy költőfejedelmek.