Emlékezés trianonra Börgöndön a Nemzeti Összetartozás Napján

 A Nemzeti Összetartozás Napján, június 4-én, szombaton Börögöndön tartott Székesfehérvár Önkormányzata megemlékezést a trianoni békeszerződés és az elcsatolás tragédiájának emlékére. A börgöndi Szent Antal Kápolna mellett felállított Országzászlónál tettek hitet a magyar nemzet együvé tartozásáról az résztvevők. A megemlékezésen dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere mondott köszöntőbeszédet.
2011.06.04. 12:58 |
 A Nemzeti Összetartozás Napján, június 4-én, szombaton Börögöndön tartott Székesfehérvár Önkormányzata megemlékezést a trianoni békeszerződés és az elcsatolás tragédiájának emlékére. A Szent Antal Kápolna mellett felállított Országzászlónál tettek hitet a magyar nemzet együvé tartozásáról az résztvevők. A megemlékezésen Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere mondott köszöntőbeszédet.
KÉPGALÉRIA a Nemzeti Összetartozás Napjáról
 
 A Himnusszal kezdődött a megemlékezés, melyen a helyiek ünnepi műsorral, versekkel és népdalokkal készültek a Nemzeti Összetartozés Napjára. A műsort követően a megjelentek az Országzászlónál koszorúval és virágokkal fejezték ki magyarságukat, és emlékeztek meg az elcsatolt területeken élő honfitársainkról.
 
 A tragédiára is emlékezni kell, méghozzá méltó módon - mondta köszöntőjében Cser-Palkovics András. A polgármester kiemelte, hogy a nemzet nincs országhatárokhoz kötve, mindenki magyar, aki annak vallja magát, a határon innen és a határon túl is. Szólt arról is, hogy a 1989 előtt és a rendszerváltást követően sem beszélhettünk ilyen komolyan eme tragédiáról, ám most 2011-ben a nemzeti összetartozásról lehet és ha lehet akkor beszélni is kell. A Nemzeti Összetartozás Napja mást is kell, hogy jelentsen nekünk, nem csak a tragédiát, az emlékezést,  hanem azt is, hogy meg kell tanulnunk összefogni, és ha tudunk akkor össze kell tartanunk - hangsúlyozta a Székesfehérvár polgármestere.
 
  Június 4-ét 2010-ben nyilvánította az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás Napjává. A törvényt tavaly, június 3-án írták alá, egy évvel ezelőtt, június 4-én lépett hatályba. Szintén 2010-ben döntöttek a kettős állampolgársági törvényről is, amelynek értelmében könnyebben jutnak magyar állapolgársághoz a határon túli magyarok.