-
Színház kadétoknak
A Tizenkét dühös ember című produkció zártkörű díszelőadását tartották csütörtökön a Vörösmarty Színházban. Az előadással honvéd kadétok és honvédelem tantárgyat tanuló diákok részére nyújtottak színházi élményt. Az előadás előtt Szikora János színházigazgató úgy fogalmazott, hogy az emberből kiirthatatlan az igazság iránti őszinte ösztön és ezen a mély ősi ösztönön alapul ez a nagyszerű dráma is.
2024.11.14. -
„WTF is LOVE?”
„WTF is LOVE?” – ez a címe a Prospero Színkör új előadásának, amelyet november 15-én pénteken 19 órától mutatnak be a V54 Színház és Kultúrtérben.
2024.11.14. -
Csak még egyszer előre
Burján Zsigmond Csak még egyszer előre című filmjét nézhették meg az érdeklődők a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A film az első világháborús fehérvári hősöknek állít emléket.
2024.11.13. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12.
Emlékmentés másképp, közösen - Székesfehérvár fotótörténete 1945-ig
Még 2011 tavaszán kezdte el a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény a régi fotográfiák gyűjtését. Sikeres volt az akció, hiszen rengeteg magántulajdonban lévő fotót juttattak el hozzájuk. A képeken Székesfehérvár család- és várostörténete elevenedik meg a fotózás kezdetétől 1945-ig. Egykori családi albumok becses darabjai köszönnek vissza a falakról, 19. század végi, vagy éppen 20. század eleji gyermekek és felnőttek fotográfiái üzennek az akkori mindennapokról és ünnepekről.
VIDEÓ a cikkben!
2012.11.19. 08:12 |
Még 2011 tavaszán kezdte el a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény a régi fotográfiák gyűjtését. Sikeres volt az akció, hiszen rengeteg magántulajdonban lévő fotót juttattak el hozzájuk. Érdekes és változatos képi anyag fogadja a Városi Képtár-Deák Gyűjtemény termeit végigjáró látogatókat. Székesfehérvár család- és várostörténete elevenedik meg a fotózás kezdetétől 1945-ig. Egykori családi albumok becses darabjai köszönnek vissza a falakról, 19. század végi, vagy éppen 20. század eleji gyermekek és felnőttek fotográfiái üzennek az akkori mindennapokról és ünnepekről.
A kiállítás a fotótörténet, az egykori fotótechnika bemutatására is vállalkozik, ez az egykori fotográfusműhelyek és a tárlókban elhelyezett gépek, eszközök révén valósul meg. Mindeközben képet kapunk Székesfehérvárról is. Épületekről, köztéri alkotásokról, amelyek a Csitáry Emil polgármesterségéhez kötődő jelentős városfejlesztési korszakban készültek.
A kiállítás szervezői a mostani megnyitóval még nem fejezték be értékmentő tevékenységüket. Folyamatosan digitalizálják a beérkezett fotóanyagokat, amelyeket egy honlapon tesznek majd közzé. Remélik, hogy ezzel a ma már nem Székesfehérváron élő családokhoz is eljutnak, akik tovább gazdagíthatják ezt a város- és családtörténeti gyűjteményt.
A kiállítás szervezői a mostani megnyitóval még nem fejezték be értékmentő tevékenységüket. Folyamatosan digitalizálják a beérkezett fotóanyagokat, amelyeket egy honlapon tesznek majd közzé. Remélik, hogy ezzel a ma már nem Székesfehérváron élő családokhoz is eljutnak, akik tovább gazdagíthatják ezt a város- és családtörténeti gyűjteményt.
A kiállítást kísérő rendezvények
november 17-én, szombaton 14-17 óráig magyar fotográfiai honlapok készítőinek, működtetőinek találkozója (nyilvános program)
december 2-án, 9-én, 16-án, és 23-án, vasárnap 15 órától adventi hangversenyek a kiállításban szereplő családok tagjai, illetve meghívott vendégeik fellépésével.
folyamatosan: múzeumpedagógiai program: fotogram készítés, múltidéző interaktív foglalkozás díja személyenként 300 Ft (előzetes bejelentkezés szükséges).
Belépődíj: felnőtt 700 Ft; kedvezményes (diák, nyugdíjas, csoportos 10 főtől) 500 Ft;
6 év alatt, 70 év felett, a városi oktatási intézmények csoportjai számára, valamint a fotográfiát kölcsönzők és vendégeik számára a kiállítás látogatása díjtalan.