Énekes Lajossal sem nyert az Alba Volán

Az edzőváltás sem változtatott sokat az Alba Volán SC helyzetén az Erste Bank Eishockey Ligában. Az osztrák bajnokság 24. fordulójában a címvédő Red Bull Salzburg vendégeként korcsolyázott jégre az ideiglenesen Énekes Lajos által irányított fehérvári alakulat. Énekes mester átvariálta a sorok összetételét, s Hetényi Zoltán kezdett a kapuban. A Volán azonban így is csak az első harmadban tartotta magát, a középső játékrészben egy perc alatt eldöntötte a Salzburg a nyitott kérdéseket. RED BULL SALZBURG - ALBA VOLÁN 4–0 (0–0, 3–0, 1–0)
2007.11.23. 22:35 |
 Az edzőváltás sem változtatott sokat az Alba Volán SC helyzetén az Erste Bank Eishockey Ligában. Az osztrák bajnokság 24. fordulójában a címvédő Red Bull Salzburg vendégeként korcsolyázott jégre az ideiglenesen Énekes Lajos által irányított fehérvári alakulat. Énekes mester átvariálta a sorok összetételét, s Hetényi Zoltán kezdett a kapuban. A Volán azonban így is csak az első harmadban tartotta magát, a középső játékrészben egy perc alatt eldöntötte a Salzburg a nyitott kérdéseket. (fotó: www.albavolanhockey.hu)

Az első harmadban az Alba Volán játékosai négy alkalommal tesztelték Divis kapust, míg a Mozart-városiak kilencszer tornáztatták meg Hetényit. Kiállítások is akadtak a periódusban, Chris Allen büntetése át is húzódott a második harmadra, s Josh Green ezt már nem is hagyta tétlenül, vezetést szerzett a Red Bull. Egy perccel később már kétgólos volt a hazai előny, Schwab volt eredményes. A 35. percben a Dallas Stars korábbi sztárja, Richard Jackman góljával már 3-0-ra vezetett a Salzburg.
 Az utolsó húsz percben hiába küzdöttek a kék-fehérek, 12 lövésből mindent fogott a salzburgi kapus, Hetényinek pedig negyedszer is kapitulálnia kellett. A48. percben Harand állította be a 4-0-s végeredményt.

RED BULL SALZBURG - ALBA VOLÁN 4–0 (0–0, 3–0, 1–0)

Salzburg, 2000 néző
 V: Bogen, Hofer, Preiskar

RED BULL SALZBURG: Divis – Ulrich, Jackman, Trattnig, Koch, Draschkowitz, Johnston, Lindgren, Grabher Meier, Pinter, Harand, Lynch, Fast, Johnson, Green, Mairitsch, Reisinger, Lanz, Schwab, Lederer, Friedl. Edző: Pierre Pagé

ALBA VOLÁN: Hetényi – Tokaji, Horváth, Kovács Cs., Ocskay, Palkovics, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, Benk, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, MacSweyn, Fodor, Svasznek,Borostyán, Rajz, Majoross, Sofron. Mb. edző: Énekes Lajos

Gólok: 20:39: Green (Fast, Divis – emberelőny, 1–2). 21:40: Schwab (Lindgren, Grabher Meier, 2–0). 34:17: Jackman (Mairitsch, Johnson, 3–0). 47:21: Harand (Jackman, Trattnig, 4–0)

Kiállítások: 4, ill. 10 perc